Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Istnieje Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu.Drugie do którego możemy się zwrócić to Niepokonani 2012. Szczegóły rejestracji znajdziemy w sieci. Przytaczam rozmowę z Jerzym Jachnikiem Prezesem Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu i współzałożycielem Niepokonanych 2012.

Spotkaliśmy się dziś w jednej z galerii handlowych w Bielsku-Białej.

Słyszał Pan o problemach jakie mają najemcy po podpisaniu umów w galeriach?

J.J. Zajmujemy się wieloma sprawami w których poszkodowani są obywatele, ale o kwestiach które Pan porusza nie. Sądziłem, że przedsiębiorcy zabiegają o to, żeby otworzyć punkt w galerii handlowej. Mam masę spraw którymi się zajmujemy i prawdę mówiąc nie zastanawiałem się nad tym jak to wygląda w praktyce, bo też z taką sprawą się nie spotkałem.

Lata temu tak było. Galerie mają świetny PR. Chwalą się w mediach, w swoich materiałach, podsumowaniach, prezentacjach. Milionowe obroty, setki tysięcy Klientów. Takie komunikaty są przekazywane. Na podstawie tych danych przedsiębiorcy w dobrej wierze zawierają te umowy. Nikomu nie przyszło do głowy, aby te dane zweryfikować…

J.J. Sugerowałbym w postępowaniu pozew zbiorowy. Jeśli jest wielu poszkodowanych to sprawa wygląda inaczej niż w jednostkowym przypadku. Nie zostawiałbym tej sprawy i jeśli zostaliście wprowadzeni w błąd to nie jesteście bez szans. Ważne są okoliczności w jakich umowa została zawarta. Są mecenasi, którzy specjalizują się w takich sprawach. Służę pomocą i oczywiście możecie liczyć na nasze wsparcie. Sam wygrałem nie jedną z pozoru beznadziejna sprawę. Niewątpliwie warto wstąpić do Stowarzyszenia Niepokonani 2012. Wypełnić formularz i wówczas można liczyć na wsparcie.

Z kim współpracujecie?

J.J. Jesteśmy znani w mediach, w różnych organizacjach. Takim nieformalnym “partnerem” jest program “Państwo w Państwie”. To polsatowska produkcja. To po jednym z programów zarejestrowaliśmy naszą organizację.

Podziękowałem za spotkanie. Wniosek? Poza oczywistymi wskazaniami wydaje się, że teraz już czas na przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pozdrawiam Czytelników bloga i życzę Radosnych Świąt.

pomoc dla poszkodowanych najemców, wsparcie, stowarzyszenia

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *