Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Poradnik dla najemcy c.d.

Proszę nie sugerować ...

Proszę nie sugerować się miejscami parkingowymi. Z reguły od rana są tam zaparkowane samochody i można odnieść wrażenie, że od rana jest ruch w galerii. Należy jednak wiedzieć, że są to samochody pracowników lub najemców. Biorąc pod uwagę, że galerie są duże i zatrudniają wiele osób to mniej więcej można przyjąć,  że ok. setki samochodów parkuje na miejscach dla Klientów. Oczywiście różnie to wygląda w różnych galeriach, ale generalnie chcę zwrócić uwagę na „złudzenie optyczne”, któremu wielu z nas uległo.

Przed podpisaniem umowy koniecznie należy zapytać o to, czy dana galeria dysponuje parkingiem zewnętrznym dla pracowników lub najemców czy parking dla Klientów jest również przeznaczony dla pracowników i najemców. Oczywiście prosimy o stosowny dokument w  formie pisemnej, może być w formie oświadczenia ze strony galerii, że kwestia parkingów wygląda tak, a nie inaczej.

Przed „majówką” przeprowadziłem rozmowę z Panią która pracuje w firmie PR w Warszawie. Firma obsługuje ponad 20  galerii handlowych w Polsce. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze i dotyczyła systemu naliczania Klientów…zapytałem na jakiej zasadzie odbywa się liczenie. Usłyszałem, że jest system, który to liczy. Precyzyjnie jednak nie uzyskałem informacji kogo liczy? Czy wchodzących i wychodzących palących? Czy wchodzących i wychodzących Klientów razem wziętych…? Nie uzyskałem konkretnych danych poza tym, że to zagraniczna firma jest producentem urządzeń…zawsze to jakaś odpowiedź. Powiedziałem, że nie ma znaczenia czy system powstał w Europie, Stanach Zjednoczonych czy w Ameryce Południowej. Nie ma to znaczenia i jest żadnym argumentem potwierdzającym rzekomą ilość Klientów w galerii.

Co ciekawe Pani z którą miałem przyjemność porozmawiać w publikacji prasowej została przedstawiona jako pracownik „biura prasowego” galerii. Jak się okazało pracownikiem galerii nie jest. Jest pracownikiem zewnętrznej firmy. Na zakończenie stwierdziła, że jeśli są jakieś różnice to pewnie nie wielkie…ciekawe skąd to przeświadczenie? Przecież nie ona liczyła…zaznaczyła, że z podpisywaniem umów z najemcami ona nie ma nic wspólnego…Jasna sprawa. Nie za to odpowiada. Niemniej jednak podaje dane do publicznej wiadomości co do których nie ma pewności i nie ma na to papierów. Podaje je jednak prasie jako bezdyskusyjnie prawdziwe…

 dokumenty przed podpisaniem umowy, dane handlowe, dane statystyczne, ilość klientów przed podpisaniem umowy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *