Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

“Pomożemy!”-poradnik najemcy c.d.

Jeszcze jeden wątek ...

Jeszcze jeden wątek dziś zaproponuję pod rozwagę. Otóż, galerie handlowe są tak bardzo otwarte na Klienta tzn. najemców, że proponują współfinansowanie wyposażenia lokalu.

Czyli, przedsiębiorca jest zainteresowany otwarciem punktu, który jest zwykle w stanie deweloperskim. Przedsiębiorca ma pieniądze, zdolność kredytową, ale inwestycja nie do końca się spina. Wówczas galeria…kredytuje przedsięwzięcie żeby “pomóc”.

Sami proponują takie rozwiązanie. Nakłaniają. Powiedzmy, że jest to 100 tysięcy złotych. Kwota ta jest rozbijana na raty i doliczana do zabójczych czynszów.

Przestrzegam z korzystania z tej “dobroci”, z tej “chęci pomocy” i wsparcia. Proszę nie dać się zwieść tej “życzliwości” i nie korzystać z tego rodzaju “wsparcia”.

Gdy okazuje się, że odrealnione stawki czynszu są nie do uniesienia Ci sami ludzie (!) wywierając w różny sposób naciski proponują najemcy, aby…zaciągnął kredyt na spłatę zadłużenia...

Wanda Aluś wicedyrektorka jednej z galerii (imię i nazwisko zmienione) proponowała takie rozwiązanie jednemu z najemców, który ze strachu przed gigantyczną karą próbując ratować sytuację taki kredyt zaciągnął. Drugi z najemców na takie rozwiązanie się nie zgodził. Zdecydowanie sugeruję to drugie rozwiązanie. Bo kredyt i tak niczego nie zmieni.

Galerie handlowe w Polsce, czy warto zainwestować pieniądze w galerie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *