Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

“Efekt spirali” poradnik najemcy c.d.

Na czym polega? Otóż,...

Na czym polega? Otóż, najemca ma czynsz na poziomie 12.000 złotych (to przykład).  Jako, że właściciel galerii skasował równowartość trzech czynszów  z góry zatem jest zadowolony. Do tego ma jeszcze gwarancje bankowe. W pierwszych miesiącach punkt przynosi straty powiedzmy na poziomie 5000 zł miesięcznie. Dla galerii nie ma problemu bo 7000 tysięcy ma na rachunku. Mija miesiąc za miesiącem punkt nie bilansuje się. Zadłużenie rośnie. Kiedy wynosi równowartość 12 czynszów, czyli zadłużenie osiągnie pułap ponad 140 tysięcy złotych właściciel rozwiązuje umowę ze skutkiem natychmiastowym. Daje na to 3 dni.

Oczywiście w czasie trwania zadłużania są monity, telefony ponaglające. Naciski. Propozycje porozumień nie do realizacji. Nic nie daje tłumaczenie, że na obrót ma wpływ frekwencja. Nie ma już przyjemnych rozmów, uśmiechów i zrozumienia. Co następuje dalej? Otóż najemca jest zobowiązany do zapłacenia kary umownej którą nakłada na niego właściciel galerii wynoszącej te 12 czynszów. Wówczas zarządzający mają propozycję: odstąpimy od kary umownej, ale proszę podpisać porozumienie w którym spłaci Pan/Pani ten dług. Oczywiście lokal w który zostało zainwestowanych kilkaset tysięcy musi pozostać w stanie nienaruszonym, Najemca nie ma prawa niczego zdemontować czy odzyskać.

Jaki z tego płynie wniosek? Pozwalają na zadłużenie „kontrolowane” czyli licząc na to, że wystraszony człowiek podpisze porozumienie, aby uniknąć kary i będzie je spłacał…Co sugeruję? Koniecznie skontaktować się z kancelarią prawną zawczasu widząc co się dzieje i nie czekać, aż łaskawie zostaniemy usunięci z galerii z długiem. 

Należy zamknąć lokal nie bać się kar na poziomie 10 tysięcy dziennie za każdy dzień. Dla uspokojenia dodam, że sądy widząc do jakiego stanu został doprowadzony przedsiębiorca nie zasądzają tej kary. Oczywiście sprawa nie jest pewna, bo sądy są niezawisłe i trudno przewidywać wyrok który przysłowiowo jest „niezbadany”. Nie należy się jednak poddawać w walce o swoje i szukać prawnego wsparcia.

rentowność w galerii handlowej, działalność w galeriach handlowych, zadłużeni w galeriach

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *