Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wygrała z Galerią-poradnik najemcy c.d.

Nie ma wielu ...

Nie ma wielu informacji na temat działalności galerii w Polsce. Polecam materiał dotyczący galerii w Poznaniu. Ciekawa lektura. Inspirująca. Pani Foltyńskiej gratulujemy.

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3344363,galeria-pestka-najemcy-uciekna-sad-pozwolil,id,t.html

“To była walka Dawida z Goliatem. Właścicielce małego butiku udało się wygrać z centrum handlowym. Chodziło o zerwanie umowy najmu. W Poznaniu przybywa centrów handlowych. Te, które istnieją od kilku lat i nigdy nie były stuprocentowym sukcesem, zaczęły się specjalizować. Przykładem może być Pestka, która powoli zaczyna słynąć z tanich sklepów. Najemcom, którym się w Pestce nie wiodło, bo nie pasowali do tego profilu, właściciele galerii nie pozwalali opuścić centrum. To podejście może zmienić wyrok sądu pierwszej instancji, który w ostatnich dniach potwierdził sąd apelacyjny. 

Sąd orzekł, że właścicielka sklepu BAF, o której pierwszy raz pisaliśmy w marcu 2012 r. miała prawo zamknąć swój interes w Pestce przed upływem pięcioletniej umowy najmu. Zdaniem właścicieli Pestki kobieta zrobiła to bezprawnie. Dla innych najemców może to być sygnał, że wygrana z gigantem jest możliwa. Jak udało się tego dokonać? Zabieg był prosty. Prawnikom reprezentującym Foltyńską udało się przekonać sąd, że to nie właściciele Pestki są stroną, która może występować w sądzie, ale bank, który kredytował budowę Pestki (galeria budując obiekt, wzięła kredyt, którego spłatę pokrywały właśnie czynsze, więc to de facto bank może się o nie ubiegać po zerwanej przez Foltyńską umowie, a nie galeria). – W umowie kredytowej nastąpiła cesja czynszów na bank, więc sąd uznał, że galeria nie ma tytułu, by się ich domagać – tłumaczy Tomasz Henclewski z kancelarii Henclewski i Wyjatek, pełnomocnik właścicielki sklepu. Powodem, dla którego kobieta postanowiła wynieść się ze sklepu, było m.in. wyludnianie się galerii. Według jej relacji kupujących w galerii było coraz mniej, a właściciele galerii nie robili wiele, by tę sytuację poprawić. Dodatkowo pojawiły się kłopoty z ogrzewaniem, co dla sklepu odzieżowego było sporym problemem. W efekcie obroty zaczęły spadać, a Barbara Foltyńska poprosiła o zmniejszenie czynszu. Na to jednak zgody nie było. – Dyrektor był głuchy zarówno na moje oficjalne pisma, jak i na rozmowy. Gdyby zmniejszono mi czynsz, nadal byłabym w Pestce – mówi dziś Foltyńska. Według najemców Pestki sytuacja w galerii niewiele się poprawiła. Mimo to wczoraj wczesnym popołudniem w galerii panował spory ruch. – Generuje go sklep spożywczy, ale poza nim ludzie niewiele kupują – mówi nam anonimowo jedna z najemczyń. Jej sytuacja w galerii nadal się pogarsza. – Proszę spojrzeć na piętro, ile lokali jest pustych. 

Faktycznie na piętrze rzucają się w oczy głównie dwa duże sklepy ze sprzętem rtv i agd. Poza tym około połowa sklepów jest pusta. Zdaniem części najemców kolejne sklepy chcą opuścić centrum. Historia sporu Barbara Foltyńska, właścicielka sklepu BAF, postanowiła się wyprowadzić z Pestki po trzech latach działalności. Nie było to łatwe, na miejsce musiała przyjechać policja. W marcu 2012 r., kiedy Foltyńska chciała zabrać ostatnie rzeczy z butiku, kierownik techniczny oraz asystentka dyrektora, chcąc to uniemożliwić, nasłali na nią ochronę. Spółka Master Management, właściciel Galerii Pestka, nazywa to wówczas “działaniem biznesowym firmy”. Właścicielka sklepu wcześniej zgłaszała dyrekcji, że w sklepie jest zimno (Inspekcja Pracy stwierdziła 16 st. C zamiast wymaganych 18 st. C). Miało to być zignorowane przez władze centrum. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, której finał zakończył się pozytywnie dla właścicielki butiku”. Głos Wielkopolski

procesy sądowe – galerie handlowe, wygrała z galerią handlową, działania biznesowe Master Management

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *