Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Samobójstwa przedsiębiorców-poradnik najemcy

Media od czasu do ...

Media od czasu do czasu informują o dość delikatnej stronie życia. O samobójstwach. Ilu jest samobójców-przedsiębiorców, którzy odebrali sobie życie po błędnej decyzji biznesowej w tym w galeriach handlowych? Takich statystyk w Polsce jeszcze się nie prowadzi. Ale we Włoszech już tak. W ostatnich miesiącach przybywa samobójstw wśród małych i średnich przedsiębiorców.

O tym, że miniony rok był pod tym względem niechlubnie rekordowym w Polsce też informowały media. Ale bez „podziału”. Podawano średnią wieku, ilość mężczyzn i kobiet.W tym osoby które utraciły pracę. Liczba skutecznych samobójstw przekroczyła 6 tysięcy. Ilu pośród tych osób było przedsiębiorców? Tego nie wiadomo, wiadomo jednak, że utrata wszystkiego może prowadzić to totalnej desperacji i autodestrukcji. Błąd w biznesie przenosi się na relacje w domu. Na rodzinę. Na związki.  Rozbija je. Niszczy. Może prowadzić do uzależnień. Rozbija człowieka i wszystko to czego w życiu dokonał. Przewlekły stres w jakim tkwi przedsiębiorca prowadzić może do różnych chorób, w tym psychicznych i fizycznych. O depresję nie trudno.

Skontaktowałem się z dziennikarką, która interesuje się zagadnieniami dotyczącymi galerii handlowych w Polsce. –Zadzwonił do mnie pewien Pan, który zrozpaczony zapowiedział, że odbierze sobie życie…powiedziała.

 http://wyborcza.pl/1,75478,15713588,2013__rekord_samobojstw__Mezczyzni_pod_presja.html

Bo znalezienie się w pułapce jaką niewątpliwie zafundowało nam Państwo, banki  i samorządy (poprzez wydawanie zezwoleń na rozbuchane irracjonalne inwestycje, poprzez zgodne z prawem zapisy w tych umowach nie ujmujących najważniejszych kwestii ochraniających przedsiębiorcę) wydaje się być bez wyjścia. Człowiek dochodzi do wniosku, że jest do niczego, że się do niczego nie nadaje. Że nie ma siły.

Ale to błędne myślenie.

Z każdej pułapki może i musi się znaleźć konstruktywne wyjście.

Nie wolno doprowadzić się do sytuacji takiej, że nie mamy środków na prawnika, że nie stać nas na usługi zdrowotne. Należy zwrócić się zawczasu o pomoc. Nie czekać. Nie pozwolić się zniszczyć. Nie wstydzić się tego, tej sytuacji. Nie uznawać, że wszystko stracone, że nie ma już nadziei na nic. Jeśli jednak staraliśmy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby spłacić zadłużenie (bo chcemy być w porządku) i nagle komornik zajął nam konto, to nie należy wpadać w panikę. Znajdzie się specjalista, który będzie wspierał. Znajdzie się kancelaria, która doradzi. Człowiek który podpowie. Trzeba jednak o tym mówić. Nie zamykać się w sobie. Nie uznawać się za przegranego człowieka. Nie myśleć o tym…najgorszym z możliwych rozwiązaniu.

Przed podpisaniem umowy, po jej podpisaniu i w czasie jej trwania sugeruję koniecznie odłożenie środków na podstawowe potrzeby. Nie inwestujemy wszystkich środków. Podczas trwania umowy sugeruję poszukiwanie innego rodzaju biznesu, jakiejś najmniejszej choćby działalności gospodarczej, ale nie na siebie, na kogoś bliskiego, tak, aby mieć środki na najważniejsze zobowiązania. Oczywiście rozliczamy się z fiskusem i działamy zgodnie z prawem. Sugeruję podjęcie jakiejś innej pracy na umowę zlecenie, czy o dzieło, rozliczanej gotówkowo.

samobójstwa, statystyki, poradnik najemcy galerii handlowych, Zakopane

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *