Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Umowy-poradnik najemcy

W poważnym biznesie, ...

W poważnym biznesie, poważnych ludzi , poważnie się traktuje. Tyle teorii.

Przed podpisaniem umowy należy zapytać dyrektora galerii, gdzie jest zatrudniony tzn. dla jakiej firmy pracuje. To wbrew  pozorom ważne. Prezesi, dyrektorzy, ich zastępcy czyli pracownicy kluczowi w poważnych firmach mają podpisane umowy lojalnościowe. Kontrakt zakłada, że jeśli któryś z tych pracowników chce odejść do konkurencji to nie ma takiego prawa. Pracodawca na czas określony zawiera taką umowę zabezpieczając interesy własne i firmy. Podczas trwania tego określonego czasu kiedy to pracownik już nie świadczy pracy, właściciel firmy zobowiązany jest wypłacać wynagrodzenie. Trwa to pół roku, rok, czasami dwa lata. Z reguły są to wysokie stawki. To jest forma pewnego rodzaju odszkodowania i zabezpieczenia. W przypadku galerii handlowej takie działanie zabezpieczałoby też interesy najemców.

Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się że osoba na kierowniczym stanowisku przeszła do konkurencji też na kierownicze stanowisko…Kilka kilometrów dzieli te dwie galerie. Czyli pracownik praktycznie ze wszystkimi strategiami, planami, wrażliwymi informacjami poszedł do konkurenta…Takie działanie w jakiś sposób naraża interesy nie tylko właściciela. Jest nieprofesjonalne.

Wniosek: przed podpisaniem umowy sugeruję analizę własnościową, czyli ,kto jest kim i na jakich zasadach to działa. Warto też zapytać lokalną prokuraturę o to czy w danym przypadku toczyło czy toczy się postępowanie. O pewnym właścicielu dopiero w kancelarii prawnej pozyskałem informacje, które powinienem pozyskać przed podpisaniem umowy. Kancelarie prawne w tym zakresie mogą pomóc.

umowy, zasady, regulacje, konkurencja, poradnik, Warszawa

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *