Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

742 wejścia w tygodniu-poradnik najemcy

Witam serdecznie. ...

Witam serdecznie. Dziś pozytywna wiadomość. 742 wejścia w tygodniu na bloga. Dziękuję wszystkim zainteresowanym i z jednej strony (najemcom) i z drugiej (apologetom systemu), bo to oznacza, że temat jest potrzebny do kontynuacji. Jasno zaznaczam, że nie o statystyki tu chodzi, ale o dotarcie do Czytelników. Nie popadam w samozachwyt, bo “rutyna i brak pokory” niszczą wszystko co dobre z założenia. Nie sądziłem, że pojawi się wiele wątków związanych z poradnikiem. Mam wrażenie, że wciąż jestem na początku tematu. Staram się w wolnych chwilach napisać parę zdań, które niewątpliwie mają na celu pokazanie architektów tych systemów kompleksowo. Rzetelnie.

W pierwszym wpisie zapowiedziałem, że będziemy dążyć do zmian ustawowych. W odróżnieniu od wielu nie jest to przysłowiowe “bicie piany”-takie miano zastosowałbym do tzw. negocjacji w tym biznesie.

W znanym mi przypadku najemca wystosował 18 pism w przeciągu 4,5 roku z prośbami o obniżkę czynszu. Bezskutecznie. Strata czasu.

Dlatego też odbyłem w sejmie w Warszawie spotkanie z parlamentarzystami w sprawie systemu i galeryjnej demografii.

W wakacje opracujemy szczegółowe rozwiązania i z poziomu Stowarzyszenia jesienią przedstawimy zagadnienie na komisji między poszczególnymi klubami. Nie oczekiwałbym w tej kwestii rewolucyjnych rozwiązań, ale jedno jest pewne. Zwrócimy uwagę na problem. Do tego czasu krok po kroku będę opisywał kolejne historie i fakty. Dziękuję za mentalne wsparcie. Nawet tych, którzy próbują obśmiać problem. Jest takie staropolskie przysłowie, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. I jeszcze jedno. Arabskie. “Psy szczekają, a karawana idzie dalej”. Pozdrawiam)

poradnik najemcy, 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *