Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kolejne pustostany-poradnik najemcy

Udało się namówić ...

Udało się namówić handlowcom z galerii właściciela salonu sukien ślubnych, aby ten otworzył lokal z wystawą swoich sukien, garniturów i butów. Galeria łudziła się, że umowę przedłuży. Jak udało mi się ustalić przez dwa miesiące salon nie sprzedał ani jednej kreacji. Wartość dodana dla marki to sam fakt pojawienia się w takim miejscu. -To nie jest miejsce do sprzedaży sukien ślubnych. Faktycznie nie przedłużyliśmy umowy. Na dziś nie zarobiliśmy nic-powiedziała mi kierowniczka salonu, którą odwiedziłem, aby dopytać jak poszedł ten biznes. Zatem mamy nowy pustostan. Ale nie jedyny.

Po wielkim otwarciu, które miało mieć miejsce w kwietniu właścicielka sklepu z pamiątkami i dekoracjami opuściła galerię po 9 tygodniach. Podczas trwania umowy kobieta zaliczała dni w których zarabiała zero złotych. Mamy kolejny pustostan. 

Ale galeria skorzystała nie tylko finansowo. Kobieta pokryła koszty wyposażenia lokalu czyli położyła, płytki, pomalowała go, zainstalowała światła. To standard. Wiemy, że najemca wyposaża lokal. W przypadku zadłużenia zostawia lokal w stanie o podwyższonym standardzie. Zainwestowanej wartości nie odlicza się od długu. Jak zatem zarabia galeria handlowa? Ma świetnie wyposażony lokal. Czy płaci od podatek od wzbogacenia?Nie płaci.

Rząd szuka pieniędzy wszędzie, ale zapomniał o tym detalu. Biorąc pod uwagę ilość galerii, razy lokale wyposażone przez najemców to niewątpliwie spora kwota, która mogłaby zasilić budżet. Czy Urzędy Skarbowe o tym nie widzą? Zostawmy na dziś już kwestie podatków.

Nie ukrywam, że z zainteresowaniem odnotowałem kolejny fakt nie podpisania umowy w galerii handlowej w Bielsku Białej.

Otóż, pewien właściciel manufaktury z Wrocławia zajmującej się produkcją kryształów we wszelkiej postaci odwiedził galerię i zrobił to co sugeruję od momentu założenia bloga. Przeprowadził rozpytanie pośród pracowników w boksach. Ci ostatni powiedzieli jak wygląda sytuacja. Przedsiębiorca wycofał się z tej myśli. Umowa nie zostanie podpisana. 

Wniosek: przed podpisaniem umowy pytamy jak wygląda kwestia odprowadzenia podatków przez galerię handlową dotyczącą murów i tego co w środku zostało, salon sukni ślubnych, pamiątki, ręcznie robione precjoza, meble ozdobne-galeria nie jest tym miejscem, gdzie Klient je kupi w takich ilościach, aby najemca podołał kosztom.

opodatkowanie od wzbogacenia, nie przedłużają umów, zrywają umowy, pustostany, Bielsko-Biała

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *