Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Sztuka dla sztuki -poradnik najemcy

Trudno oprzeć się ...

Trudno oprzeć się wrażeniu, że galerie handlowe aspirują do czegoś więcej niż handel. A to przecież ładnie zapakowany targ, dom towarowy w wersji niby ekskluzywnej.

Właściciele galerii tak uwierzyli w siebie, że nawet pisuary zostały uznane za coś wyjątkowego zatem są płatne. Podobnie z parkingami. Uwrażliwiam najemców i na ten wątek.

Działanie takie jest działaniem na szkodę najemców. Odstrasza Klientów i irytuje.

Czyżby spece od biznesu tego nie wiedzieli?Pewnie wiedzą niemniej jednak liczy się pieniądz. Z pisuarów i parkingów. O ile można przyjąć, że zasada “wolność Tomku w swoim domku” ma swoją kontynuację o tyle warto wiedzieć o innej dość subtelnej manipulacji w wersji non profit. 

Jesteśmy w tak zwanej galerii handlowej. Nagle pojawia się boks z reguły o dużej powierzchni, a w nim… prawdziwa sztuka. Obrazy, ryciny, przeróżne dzieła. Okazuje się jednak, że wystawcy tych dzieł płacą jedynie za prąd. Dlaczego?

Stojący pustostan w galerii razi. Jest widoczny. Kiedy boksów jest więcej zamkniętych trzeba przecież coś zrobić. Zatem proponuje się przeróżnym instytucjom i organizacjom zajmującym się z reguły malarstwem umożliwienie wystawienia tych prac w pustostanie, na którego nie ma chętnych do wynajęcia. Z darmo. Te umowy są zawierane na krótki czas na wypadek gdyby znalazł się chętny do wynajęcia.

Marketingowo temat sprzedaje się w prasie jako “promocja” sztuki, wsparcie dla artystów, otwarcie na coś więcej, jako coś niemal “uduchowionego”. Słyszymy o działaniu non profit, pro publico bono, o filantropii…

wniosek: zanim podpiszemy umowę warto rozeznać kwestię czy WC jest czy będzie za darmo i czy parking będzie darmowy. Sugeruję zamieszczenie tych kwestii w umowie. Sugeruję nie wchodzenie do galerii z biznesem typu obrazy, pamiątki, ryciny. Te które są w galerii-są udostępniane za darmo.

toalety w galeriach handlowych, poradnik najemcy, promowanie kultury i sztuki w galeriach handlowych, Katowice, Bielsko Biała

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *