Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Legalne nagrania-poradnik najemcy

Kiedy analizuję ...

Kiedy analizuję decyzję o wejściu w galerie, a robiłem to wiele razy to sam sobie się dziwię jak bardzo zawierzyłem ludziom, którzy w tych galeriach sprzedają powierzchnie. Pamiętam, że kiedy po raz pierwszy przyjechałem do galerii wówczas jeszcze ze wspólnikiem na spotkanie w sprawie najmu usłyszałem:

–Z nieba nam Panowie spadli…skąd wiedzieliście, że właśnie bardzo nam zależy na tym rodzaju biznesu w naszej galerii? Skąd wiedzieliście???…Proszę tutaj mamy kilka możliwości…i rozpoczęło się zwiedzanie.

 -Ten lokal możecie wynająć ( w środku był jeszcze prestiżowy jubiler), ten i ten i tamten…Pomyślałem…, to świetnie! Nie pomyślałem, że …jak to?….dlaczego jest tak dużo możliwości…przecież wskazywane miejsca były zajęte…przez konkretnych ludzi, firmy, nawet sieci…nie przypuszczałem, że oprowadzający mnie wtedy dyrektor  i opowiadający przekonująco o 10 tysiącach dziennie i 15 tysięcy w weekendy…klientów…kłamie…wyszliśmy z założenia, że nam się uda, że skoro z naszym punktem będziemy jedyni to sobie z tym poradzimy….przy takich planach…rozbudowy, nowych marek, nowych opowiadanych umów….pomyślałem jak przedsiębiorca-że damy radę.

Po trzech latach doszedłem jednak do wniosku: rozmowy należy nagrywać po to, żeby mieć „dowód” ustaleń, zapewnień, deklaracji i realizacji zapowiedzi. Dziś potrzebuję tych nagrań po to, aby udowodnić proceder. Po to, aby ostrzec innych. Po to, aby w ten sposób kogoś uchronić i uwrażliwić na to, co najistotniejsze pomiędzy ludźmi-na słowo. I na prawdę. Zwrócić uwagę na to, że i te deklaracje mogą mieć swoje określone konsekwencje prawne, karne.

Dziś słyszymy z każdej strony o nielegalnych działaniach, podsłuchach, nagraniach, o podejrzanych. Wszystko się zgadza. Jeśli jednak korzystamy z licencjonowanej agencji detektywistycznej to jest to zgodne z prawem i stanowi dowód w danej sprawie. Ludzie z agencji mają wówczas status świadka.

Wniosek: przed podpisaniem umowy sugeruję  zrobienie „streszczenia” rozmowy na temat współpracy na piśmie uwzględniając wszystkie szczegóły. Sugeruję, aby deklaracje o rzekomych obrotach poprzedników, ilości klientów, powodów ich rezygnacji  wprowadzić do zapisów umowy. Proszę jednak pamiętać, że nagrywanie rozmów nie jest standardowe i jeśli mielibyśmy się tak zabezpieczać to warto poszukać odpowiedzi na pytanie, czy w takim klimacie biznes ma sens. W przypadku podejrzenia o popełnienie przestępstwa należy materiał udokumentować zgodnie z prawem.

 

 

 

dokumentacja galerii handlowych, podejrzenie popełnienia przestępstwa, prokuratura, detektywi w galeriach handlowych, Bielsko-Biała, Tarnów, Poznań

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *