Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Rozbudowa galerii-poradnik najemcy

Przestrzegam najemców...

Przestrzegam najemców przed otwieraniem punktu w galerii, która zamierza się rozbudować. To inwestycyjna porażka. Obroty najemców spadają nawet do 70% procent. Czy ma to wpływ na obniżenie stawki czynszu? Nie ma, a jeśli, to w tak zwanych negocjacjach i nie mówimy tutaj o obniżeniu stawki o 70%.

W znanym mi przypadku zarząd galerii w taki sposób rozpoczął inwestycję, że praktycznie odstraszył Klientów z galerii nie przygotowując logistyki związanej z zamknięciem podziemnego parkingu. Doprowadziło to m.in. do interwencji drogówki, która wzywana była do stłuczek i kolizji pod budynkiem centrum. Kilka miesięcy po sparaliżowaniu komunikacyjnym wprowadzono system, który porządkował ruch. To był spóźniony ruch, a Klienci głośno psioczyli zapowiadając, że do tego centrum już nie wrócą. Pojadą tam, gdzie można zaparkować swobodnie samochód. Tak też zrobili.

Rozbudowa doprowadza do bankructw najemców. I na nic się zdają zapewnienia, że inwestycja przebiegnie bezkolizyjnie, że obroty nieznacznie spadną.

W znanym mi przypadku zarząd miał tupet informując najemców o wzrastających obrotach! I nieznacznym spadku frekwencji… Poza tym zapowiedzi dotyczące tego co się po rozbudowie będzie działo mogą nie mieć nic wspólnego z prawdą. Dotyczy to zarówno marek jakie mają się w centrum pojawić ( w rezultacie ich nie ma), ilości sklepów (ze 140 okazuje się, że jest ich zdecydowanie mniej), czy  infrastruktury wokół. Informacje o tych cudach na kiju, które się pojawią to tylko PR. Dlatego też, przestrzegam, przed łatwowiernym podejściem do informatorów.

Wniosek: sugeruję nie wchodzić do galerii z czymkolwiek jeśli zaplanowana jest rozbudowa. Koniecznie należy zadbać, aby odpowiedni paragraf zawrzeć w umowie. Wszelkie zapowiedzi dotyczące tego co ma być po rozbudowie należy sporządzić na piśmie. Sugeruję, podpisanie umowy i zgodę na zapłatę jedynie od obrotu. Niemniej jednak należy się liczyć, że uzyskiwane obroty nie wystarczą na pokrycie kosztów pracy.

rozbudowa galerii, zagrożenia, obroty,zarządzanie, Bielsko-Biała,Tarnów

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *