Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Ludzie o dwóch twarzach-poradnik najemcy

Dziś o twarzach. Z ...

Dziś o twarzach. Z doświadczenia wiem, że pracownicy zarządzający to ludzie o dwóch twarzach. Pierwsza ta “biznesowa” wygląda tak. Przed podpisaniem umowy ujmująca, uśmiechnięta, otwarta na drugiego człowieka. Druga: ze stali, nie okazująca żadnych uczuć, zimna. Kiedy rozmawiamy o zadłużeniu i spłacie go, nie pozostawiająca cienia wątpliwości.

W znanym mi przypadku pięćdziesięciokilkuletni człowiek-najemca przyszedł na rozmowę w sprawie długu. Kilku panów o twarzach ze stali, nieruchomo słuchało płaczu najemcy, opowieści o dzieciach, rodzinie, o braku środków, o myślach samobójczych. Żadnej reakcji. Żadnego współczucia. Twardo. Kiedy pan spłaci dług?

Wśród słuchających siedział psycholog. Wynajęty przez zarządców. Obserwował, słuchał i robił notatki. Stworzył profil psychologiczny człowieka, po to, aby być pewnym czy można coś z człowieka zciągnąć, czy nie. Czy tylko grozi czy faktycznie coś sobie zrobi…

Świetnie wyszkoleni. Aktorzy. Mistrzowie manipulacji. Podczas rozmów wstępnych przed podpisaniem umowy mamy do czynienia z innymi ludźmi. Po podpisaniu umowy dialektyka się zmienia. To pułapka. Proszę o tym pamiętać i nie pozwolić się zwieść.

Zarządzający potrafią być też bezczelni, aroganccy. Jeden z szefów ochrony obrazowo to ujął, że “wyżej sr…ą niż d…mają”.

-W życiu o to chodzi, że jak wspinasz się po szczeblach drabiny i awansujesz, to jak ci szczebel strzeli pod nogą i spadasz, to chodzi o to, aby znalazł się ktoś, kto Ci poda rękę. To prosta zasada o której należy pamiętać. Osobiście poznałem jednego człowieka, który tańczy jak mu zagrają, ale wyróżnia się in plus jeśli chodzi o podejście do Klienta i sytuacji w jakiej jest. Jestem ciekaw co się podzieje z tymi zarządzającymi po zamknięciu galerii, bo sądzę, że w niedługim czasie takie sytuacje jak w Stanach, Kanadzie, Australii i w Europie Zachodniej także w Polsce nastąpią. To oczywiste, pytanie tylko, kiedy to nastąpi.

W jednej z upadłych galerii we Francji zamieszkali cyganie. Powstał tam squot. Nie sądzę, aby któryś z zarządzających tam zamieszkał, ale należy pamiętać, że ewidencja Powiatowych Urządów Pracy jest pojemna i przedsiębiorcom należy się elementarny szacunek i uczciwość w detalach.

wniosek: przed podpisaniem umowy proszę nie kierować się zachowaniem podczas rozmów, życzliwością, zrozumieniem, uśmiechami, kawkami, otwartością, troską. To subtelna gra, której cel uświęca środki. 

pułapki w galeriach handlowych, upadłe galerie handlowe, sposoby zarządzania, egzekucja długów wobec najemców, Bielsko-Biała, Tarnów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *