Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Dołożył 600 tysięcy i wygrał-poradnik najemcy

Z dużą dozą ...

Z dużą dozą satysfakcji mogę poinformować zainteresowanych, że poczytność bloga rośnie. Zaciekawiła mnie historia przedsiębiorcy z Białegostoku, który mimo olbrzymich strat postawił się galerii handlowej i wygrał w sądzie. Polecam lekturę tego artykułu, który ma wprawdzie już 5 lat, ale na szczęście jest dostępny w sieci. Przykład ten ilustruje zarówno “filozofię” retail jak i działanie systemu.

Bohater tej publikacji nie podjął kwestii przeliczania ludzi, a powinien. Niemniej jednak były to zdecydowanie inne czasy niż dziś. Nie było tak wielu galerii i tak szumnych zapowiedzi otwierania kolejnych w roku 2014. W skali kraju nie wielu przedsiębiorców potrafiło wykazać absurdalność zapisów umowy jak i samego systemu. Publikacji jednak przybywa i przybywać będzie. Pomimo przerostu nad treścią i realnych możliwości kolejni inwestorzy zamierzają otwierać kolejne galerie handlowe przy wsparciu kropideł lokalnego kleru, jak i oklaskach lokalnego samorządu.

Przed nami kolejne kamienie węgielne i radość, że… no właśnie, że co? Próbowałem dziś dowiedzieć się w ratuszu w Bydgoszczy, gdzie wyburzany jest dworzec kolejowy, na jakich zasadach zostaną zagospodarowane 4 kondygnacje, bo piąta ma przeznaczenie na biura. Pani w ratuszu nie wie kto, gdzie i kiedy będzie wynajmował tamtejsze powierzchnie handlowe i odesłała mnie do Polskich Kolei Państwowych. Ta specyficzna współpraca PKP z systemem też jest ciekawym zjawiskiem.

Szczególnie jest to widoczne w Krakowie. Otóż, dworca jako takiego w tym pięknym mieście już nie ma. Tzn. zabytkowy budynek stoi, ale i perony, i kasy i wejścia i wyjścia prowadzą tylko i wyłącznie do galerii handlowej pomimo, że budynek użyteczności publicznej powinien być wydzielony od prywatnej inwestycji.

Zatem w Krakowie polecam zaobserwowanie tego monstrum i pomieszania z poplątaniem. To jest dopiero pomysł na piki! Pytanie, czy w Bydgoszczy będzie podobnie na razie pozostaje bez odpowiedzi.

http://miasta.gazeta.pl/miasto/1,96987,11112625,Lokalny_przedsiebiorca_wygral_z_Carrefourem.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *