Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Zabili mi rodzinę-poradnik najemcy

<span ...

Sandra (l.33) i Mahid (l.36), Darek (2,5 roku) i Damian (0,5 roku). Spotykamy się we wczorajszy wieczór w jednej z kawiarni. Sandra napisała do mnie maila z prośbą o spotkanie. 

-Podpisaliśmy umowę na 10 lat. To było w marcu minionego roku. W czerwcu otrzymaliśmy klucze do lokalu. Prowadzimy restaurację z kebabem i grillem. Otwarcie galerii miało nastąpić 29.08. 2013 roku. Opóźnienie wyniosło 2 miesiące. Zapewniano nas, że otwarcie nastąpi terminowo. Twierdzono, że otworzy się sześciuset metrowy plac zabaw dla dzieci. Tam jest pustostan. Dyskoteka…Obiecywano, że będzie masa atrakcji, świetnych marek. Postanowiliśmy z mężem wejść do tej galerii…Dyskotekę otworzyli z 8 miesięcznym opóźnieniem. Czynszu mamy ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie, nie jesteśmy w stanie na to zarobić…

-W moim kraju (Tunezja przyp. red.) słowo ma wartość. Nie spełnili tego o czym mówili. Zabili mi rodzinę. Ja pozabijam ich…- mówi Mahid.

Tłumaczę, że tak zrobić nie może, że nawet głośno nie może tego wypowiadać, bo jest to karane.

–Oni straszą mnie karami, a gdzie dla nich kara? Jak sanepid odebrał galerię skoro nie ma toalety na tym poziomie, gdzie jest mój lokal???Ubikacja jest na poziomie minus jeden. Tłumaczą mi, że chodzi o to, aby był większy ruch na poziomach!!!

Sandra na ten biznes uzyskała dotację  w wysokości 21 tysięcy złotych. Mahid zaciągnął kredyt w wysokości 250 tysięcy złotych. Galeria jest pusta. Nie ma obrotów. Nie ma Klientów. 

-Przyjechał jakiś magik z Wrocławia, który opowiadał bzdury, że do galerii dziennie przychodzi 5 tysięcy ludzi. To kłamstwo. Opowiadał, że system nie działał, a teraz działa-dodaje Sandra. Co ciekawe – tego wątku jeszcze nie było – galeria kasowała podwójnie…za sprzątanie….tzn. najemcy płacą za to w ramach opłat za części wspólne, a oprócz tego galeria wystawia dodatkową fakturę…Pani Sandra poprosiła o pomoc prawnika. Przeanalizował zapisy umowy. Okazało się, że galeria miała obowiązek sprzątać korytarz przy restauracji. –W końcu wymusili na nas żebyśmy sami sprzątali i teraz już nas nie obciążają-dodaje…

Co ciekawe z galerią jest związany jeden z polskich popowych celebrytów. Na billboardach firmuje ten projekt swoją twarzą. Nie ujawnię personaliów, bo może spaść sprzedaż płyt i zarabianie na koncertach new romantic się skończy. Znam tę galerię. Biura Podróży już nie ma. Rozpocznie się rotacja najemców. Poszkodowanych jest więcej…Na prośbę moich rozmówców ich imiona zostały zmienione oraz kraj pochodzenia.

-Nie chcę od nich nic, chcę zwrotu zainwestowanych pieniędzy-zapowiada Mahid…

Szczęściem Mahid prowadzi jeszcze jeden punkt w innym mieście. Tam zarabia na życie. Zna się na robocie. Przeszedł wiele pracując jako najemnik. Do spłaty pozostało mu jeszcze ok. 120 tysięcy za mieszkanie (kredyt we franku).

Wniosek: nie podpisujemy umowy bez ustaleń na piśmie, nie można grozić właścicielowi galerii ani nikomu odebraniem życia. Należy korzystać z wyspecjalizowanych kancelarii prawnych z doświadczeniem w sporach z galeriami. Fakt niepodważalności umowy nie jest jednoznaczny z podjęciem skutecznej próby jej unieważnienia.

realia w galeriach handlowych, oszukani ludzie, ludzkie dramaty w galeriach handlowych, poradnik najemcy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *