Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Krótka pamięć c.d.-poradnik najemcy

Przedstawiam ...

Przedstawiam  zakończenie tego dialogu który przytoczyłem w poprzednim wpisie

Prezes: Możesz to wyłączyć?

 Wyciągam dyktafon. Pokazuję, że rejestruję rozmowę. Wyłączam.

Najemca: Telefonem nie nagrywam. Spokojnie. Fajny, co? Świetna jakość dźwięku na tym dyktafonie. Z K. (obecnym dyrektorem) rozmawiałem przy użyciu okularów z wbudowaną kamerą. Rejestruje dźwięk i obraz. Detektyw mi użyczył w ramach zbierania danych.

P. K. się domyślił, że nagrywasz.

P. Coś Ci powiem prywatnie. Nie masz szans na takie pieniądze.

N. To ja też Ci coś powiem prywatnie. Nie odpuszczę. Pamiętaj, że nie jestem sam wśród wyrolowanych. Uruchomię wszelkie znane mi instytucje. Ale przede wszystkim będę ostrzegał ludzi. Przyjrzę się kompleksowo sposobowi działania. Mszom odprawianym na Gubałówce, śmieciom zbieranym w Tatrach, bogobojnym wypowiedziom, biało czerwonej megalomanii, zawodom sportowym. Wątków jest wiele. Czekam na propozycję. Śpieszę się na kolejne spotkanie. Dziękuję za spotkanie.

To wierny stenogram rozmowy, który pokazuje pewne mechanizmy wielokrotnie powielane. Zaprzeczanie, rozmydlanie, powoływanie się na niepamięć, nie pełną wiedzę, rozmiękczanie, próba pokazania siły, zastraszenia. W wielu przypadkach jest to powoływanie się na bank, zarząd, osoby trzecie, jakąś najwyższą instancję bliżej niedookreśloną. Na zasadzie my nic nie wiemy. To nie my. To oni. Ja się postaram ,ale nie wiem jak będzie.

Dziwi mnie, że właściciel tych galerii i szeregu innych biznesów nie miał do tej pory czasu na spotkanie. Zaprosiłem go na bloga, aby się zaznajomił. Nie odpisał jakie wrażenia ma po lekturze. Nie oddzwonił. Miał takie prawo rzecz jasna, ale w biznesie jest tak, że jeśli klient ma problem to co robię? Rozmawiam osobiście. Jasne, że w każdej firmie są ludzie do czegoś wynajęci , ale w przypadku poważnego problemu nikt nie chowa głowy w piasek. Nie udaje na fejsie, że jest super, jest fajnie, bo to płytka socjotechnika dobra na Gubałówce. Wyparcie tematu tutaj nie zadziała i poczucie wielkości pokazuje jej realny wymiar.

Miałem okazję poznać kiedyś Pana Ferrari. Z tych Ferrarich. Pokazał nam swój przepiękny jacht, oprowadził. Normalny, wyluzowany facet, który ludzi bez pieniędzy traktował z klasą, poziomem i stylem. Nie zacumował pod kasynem w Monte Carlo, aby świat zobaczył ile milionów euro wart jest ten jacht i że on, to on.

Żałośnie natomiast wyglądało lądowanie helikopterem na samochodowym parkingu w Bielsku Białej. Po prostu śmiesznie.

Wniosek: przed podpisaniem umowy koniecznie należy brać pod uwagę techniki manipulacyjne w rozmowach, socjotechnikę. Ktoś kto publicznie wydaje się być prawym, uczciwym partnerem może go grać, udawać, świadomie chcieć nas wprowadzić w błąd. Osoba publiczna uwiarygodniana w mediach jako guru sukcesu, może sprawić, że damy się na to nabrać. Proszę i o tym pamiętać

Galerie handlowe w Polsce, socjotechnika, wywieranie wpływu na ludzi, manipulacje, zaprzeczania, autopromocja, system, poradnik najemcy

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *