Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pismo-poradnik najemcy

Wracam do sprawy ...

Wracam do sprawy spotkania w sejmie. Jak już wspominałem czas poświęciło mi dwóch posłów, którzy przedstawią problemy najemców na szerszym forum. 

“Witam Pana.

W nawiązaniu do naszego spotkania w sejmie informuję, że grupa poszkodowanych powiększyła się w stosunku do tego o czym rozmawialiśmy. Powstaje Stowarzyszenie i z poziomu Stowarzyszenia wraz z prawnikami przedstawimy nasze propozycje zmian w ustawach.

Z naszej strony prosimy, aby Biuro Analiz Sejmowych zebrało następujące informacje:

-ile jest w Polsce galerii handlowych wolno stojących w tym połączonych z dworcami kolejowymi?

-ile jest w trakcie budowy?

-ile jest pasaży w hipermarketach (w wielu z nich są pasaże, które galeriami się nie nazywają, ale działają na podobnych zasadach, proszę odnaleźć na blogu informację dotyczącą przedsiębiorcy z Białegostoku. 5 lat temu spotkał się z ówczesnym wicepremierem Waldemarem Pawlakiem). Przedsiębiorca wprawdzie wygrał w sądzie sprawę o karę, niemniej jednak proceder nie tylko nie został ukrócony, ale jeszcze bardziej się pogłębił,

-ilu jest mieszkańców w Polsce (włącznie z niemowlętami, osobami  starszymi powiedzmy plus 80, ilu jest realnie niepełnosprawnych,

-ile odprowadzono podatków z lokali, których najemcy w galeriach zbankrutowali, a podwyższyli ich wartość, które następnie najemcy opuścili. Jaka to jest wartość? Czyli ile pieniędzy z tego tytułu trafiło do budżetu Państwa? To pytanie należy postawić Ministrowi Finansów.

Podobnie jaka jest podstawa prawna zbierania PIT-ów w galeriach handlowych. Czy jest to arbitralna decyzja danego urzędu skarbowego? Jeśli tak to powstaje pytanie w jaki sposób zabezpieczona jest ta dokumentacja wrażliwa i czy jest to zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. To też pytanie do Ministra Finansów.

Informuję Pana że treść tego Pisma zamieściłem na blogu tak, aby opinia publiczna miała wgląd w przebieg naszych działań, które z założenia są jawne i dotyczą wielu przedsiębiorców i ich rodzin. Pozdrawiam”

wniosek: czas poszukać odpowiedzi na ważne pytania.

galerie handlowe w Polsce, poradnik najemcy, demografia, podatki płacone przez galerie handlowe

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *