Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Uwaga na “Best”!-poradnik najemcy

Warszawa. Apteki to ...

Warszawa. Apteki to ciekawy temat w sensie systemu. Ta do której często chodziłem w Warszawie już nie istnieje. W lipcu jeszcze działała.

 

Od wielu miesięcy można było płacić tylko gotówką. To był dla mnie sygnał, że dobrze nie jest.

Z reguły najemca wyłącza terminal, bo konto zajmuje komornik. Najemca wie, że dziś bez terminala można Klienta zniecierpliwić, bo większość nie płaci gotówką. Nie ma jednak wyjścia. Mając zajęte konto musi mieć dostęp do gotówki, aby zapłacić wypłaty czy kupić towar.

Innym sygnałem, że nie dzieje się dobrze, był fakt skromnego zatowarowania apteki. Z miesiąca na miesiąc półki świeciły coraz bardziej widocznymi pustkami. W pustostan wejdzie kolejna apteka.

Obok tej galerii jest bazar. Taki z lat 80-tych. –Proszę Pana ta galeria to najgorsza galeria w Warszawie. Oni chyba bankrutują…- słyszę od kobiety handlującej owocami. A wie Pan jak załatwili salon fryzjerski? -Nie mam pojęcia. -Zabrali kobiecie wszystko…teraz ma tutaj nie daleko nowy punkt. Na szczęście się pozbierała-dodaje. Patrzę na ścianę galerii, a tam napisane: „Best”.

 

Ciekawe… wiem, że do galerii często zjeżdżają warszawscy celebryci i ludzie mediów, bo to po drodze na Wilanów, gdzie lubię spędzać czas. A pomimo najemcy nie dają rady… w stolicy, gdzie Klienci teoretycznie mają zasobne portfele…

Skoro więc tutaj jest ciągła rotacja… czego zatem spodziewać się w Białymstoku czy Tarnowie… Miechowie czy Czechowicach…?

Interesują mnie warszawskie „platynowe balkony”.  O nich jednak przy innej okazji.

wniosek: przed podpisaniem umowy sugeruję wielomiesięczną obserwację galerii o różnych porach w ciągu dnia. To uciążliwe, ale jedyne rozsądne podejście do tematu. Jeśli obok galerii jest np. bazar lub targ, a nie znamy miasta, to warto popytać sprzedawców. Nie mają interesu w tym, aby ktoś stracił pieniądze.

system w galeriach handlowych, rotacje, bazarki i galerie handlowe, kraj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *