Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

12 straconych lat-poradnik najemcy

Tyle czasu prowadził ...

Tyle czasu prowadził bielski przedsiębiorca sklep z markową odzieżą na I piętrze ogromnej galerii. Jutro zamyka sklep i wychodzi z torbami w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

 

-W ubiegłym roku miałem jeszcze 400 tysięcy długu, odrobiłem 150.000. Nie chcę słyszeć o galerii handlowej. Żadnym markecie. Nigdy…

Zostało mu 250.000 złotych do spłaty. Mężczyzna ma 62 lata, jest po zawale. Pozostaną po nim puste półki.

Ale na chwilę. W jego miejsce wchodzi kolejny najemca. Franczyzobiorca tej samej marki. Marki która wymaga od franczyzobiorcy remontów za jedyne…pół miliona złotych co pięć lat. Czy remont jest potrzebny czy nie. Ten sklep jest w  świetnym stanie technicznym. Nowy najemca wchodzi na gotowe. Lekki lifting i może działać. Stary najemca zostaje wypluty z systemu. Jeszcze posiada malutki sklepik w centrum miasta. Ile lat potrzebuje żeby to odrobić?

 

 

Co ciekawe spotkałem znajomą. Pracowała poprzednio w galerii rozbudowywanej w której miałem swój punkt. – Pracuję w tej branży od kilkunastu lat…to jest pozorna masówa. Szybko wybudować. Złapać najemców. Potem już nikt się nimi nie przejmuje. -Słyszała Pani o grzybach?-A co Pan myśli? Tu mi na głowę kapie. Niby się nie leje, a się leje to i grzyb być musi… przecież te budowy to na zasadzie szybko, szybko, szybko.

No tak. Pamiętam. Na jednej z budów taki był pośpiech, że zanim prokuratura zorientowała się o co chodzi dwoje ludzi zginęło. To było wiele lat temu. Czy ktoś jeszcze o tym pamięta?

Wychodzę z galerii. Świeże powietrze. Lekki wiatr. Chłodno. Zaciekawił mnie ten grzyb. I to bardzo.

wniosek: system nie uwzględnia, ani wieku ani stanu. Stan posiadania często przepada, nieodwracalnie. Przed podpisaniem umowy proszę o tym pamiętać.

śmierć na budowie galerii handlowej, wilgoć, zasady, bankructwa, system

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *