Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Inwestor zastępczy-poradnik najemcy

"Nowy Turzyn"...

“Nowy Turzyn” to galeria handlowa w Szczecinie. Jak widać na zdjęciach nie jest ciekawie.

 

 

Pustostany straszą potencjalnych najemców, ale osoba zarządzająca marketingiem to górna półka. Profesjonalizm. Kultura. Prawda. Przedstawiam się jako najemca zainteresowany najmem lokalu.

-Mamy dużo wolnych lokali. Spółka przeżywała kryzys, ale wychodzimy z tego powoli. Koszt metra2 rozpoczyna się od 26 złotych netto. Mamy nie zagospodarowane patio, dlatego sugerowałabym parter. Nie proponuję otwierania punktu na piętrze, albo w miejscu, gdzie pana nie znajdą-mówi Daria Nowak kierownik marketingu. Dowiaduję się, że od września pojawią się nowi najemcy.

-Mamy nowego inwestora i wierzę, że podniesiemy się. Problemem poprzednio byli najemcy, którzy nie płacili czynszów, ale na parterze sobie chwalą-dodaje. Pani Daria jest byłą dziennikarką telewizyjną. Przedstawiam się po raz drugi tłumacząc o co chodzi. W rozmowie przytaczam maila którego dostałem kilka dni wcześniej.

„Panie Danielu. W 2008 roku mój 87 letni wówczas ojciec podpisał umowę. W sumie straciliśmy 190.000 złotych. Umowę podpisał na 30 lat. Rok później dostał wylewu krwi do mózgu dziś nie mówi. Jest sparaliżowany. Jest ubezwłasnowolniony. Miałam wówczas 15 lat. Podpisany został aneks w 2009 roku. Ja stałam się inwestorem, a ojciec inwestorem zastępczym. 

Ojciec podpisał umowę bez wiedzy mojej matki. Dziś ścigają mnie na kwotę 120 tysięcy złotych… Mam 20 lat. Studiuję prawo. Czy jest Pan wstanie mi pomóc?”.


(to mail, który dostałem od tej młodej kobiety, „właścicielki” punktu w tej galerii). Lokal jest dawno zamknięty).

Pani Nowak uważnie słuchała. Kończymy rozmowę. Mam wrażenie, że uda się tę galerię podnieść. Co ciekawe najemcami są głównie ludzie, którzy kiedyś handlowali na targowiskach. Są udziałowcami tej galerii. Nie są wielkim zagranicznym kapitałem. Dlatego trzymam kciuki. Za najemców. I zarząd. O przeanalizowanie tego przypadku i zamknięcie tej sprawy. Raz na zawsze.

-Obiecuję, że sprawdzę dokumenty dotyczące tego najemcy. Przedstawię sprawę prezesowi spółki. Na pewno oddzwonię-deklaruje Pani Nowak.

Pytam jak liczą ludzi. –Nie mamy tego systemu o którym pan mówi. Nasz prezes uznał, że jest to nie potrzebne dlatego nie powiem ilu ludzi przyjeżdża do nas.

wniosek: przed podpisaniem umowy należy konsultować decyzje z rodziną. Pomijam aspekt prawny. Sprawę przekazaliśmy profesjonalnej kancelarii prawnej Henclewski&Wyjątek z Poznania.

 P.S. Personalia do wiadomości Stowarzyszenia.

galerie handlowe w Polsce, historie najemców, system retail, Szczecin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *