Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kenijski dług-poradnik najemcy

<span ...

Dziś o spółkach.

Jerzy. Czterdziestokilkulatek (prawnik). Dwoje dzieci.

– Początkowo miałem dwóch wspólników. Obaj się wycofali. W drugim punkcie miałem jednego. Też odszedł ze spółki. Świadomie zostałem sam. Wierzyłem, że podołam. Przez lata nie dostałem ani euro zniżki czynszu.

Prosiłem. Pisałem. Tłumaczyłem. Rozmawialiśmy. Tłumaczyłem. Widzieli pustki. Wiedzieli, że to nie jest moja wina. 

(na zdjęciu pustostan w Galerii Sfera w Bielsku-Białej)

Próbowali mi to wmawiać. W ich oczach byłem nieudacznikiem. Nikim. Najpierw podziękowali mi w Tarnowie. Potem wraz z rozbudową w Bielsku Białej. Ratując się przeniosłem kawiarnię do Białegostoku. Tam był czynsz „tylko” na poziomie 10 tysięcy. Wierzyłem, że się obronię. Że będę spłacał dług. Nie dałem rady.

 

Dziś Jurek to strzęp człowieka. Telefony zmienia z miesiąca na miesiąc. Dom nachodzą komornicy, bankowcy, wierzyciele. Panowie w czarnych płaszczach szukają człowieka w miejscu gdzie prowadził kenijską kawiarnię.

–Chcę o tym zapomnieć. Muszę pracować, aby wyżywić rodzinę. Nie chcę do tego wracać.

Znam tego człowieka. I tych co kolejnym najemcom wmówili, że Jurek świetnie prosperował. Że zmienił branżę. Że się wycofał. Oszukanych jest kilkoro najemców. Wstąpili do Stowarzyszenia.  Jurek nie wstąpił. –Nie chcę mieć już z tym nic wspólnego. Kibicuję Wam i mentalnie Was wspieram.

Jurek wyszedł z „biznesu” na poziomie ok.1,8 mln zadłużenia. Znaleźli się ludzie , którzy pomogli. Jego świat to religia i kościół. Rekolekcje, msze…. Nie skończył tak, jak ten człowiek leżący na ławce w cieniu platynowych balkonów w Warszawie.

 

wniosek: przed podpisaniem umowy proszę pamiętać, że formuła spółki cywilnej nie jest dobrym rozwiązaniem wchodząc w to „coś”. Sugeruję tylko spółkę z o.o. choć nie stanowi to żadnej ochrony dla najemcy. W znanych mi przypadkach wspólnicy uciekają ze spółek. Tzn. występują odsprzedając udziały. Nie warto się godzić na takie rozwiązanie licząc na niespodziewane zyski w związku z odejściem wspólników. 

realia w retail, bankruci, zadłużenia, warunki prowadzenia firmy, Bielsko-Biała, Tarnów, Białystok,Warszawa

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *