Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Bez znieczulenia-poradnik najemcy

Dokładnie pół roku ...

Dokładnie pół roku temu założyłem tego bloga. Po co? Aby przestrzec potencjalnych najemców przed  zagrożeniami, które czyhają w galeriach handlowych w tym kraju. Kryminogennych. Ten system zakorzenił się w Polsce początkiem wieku i sukcesywnie wchodzi do kolejnych miast. Tych jeszcze nie wydrenowanych o średniej wielkości czy wręcz znikomym zaludnieniu. Przedsiębiorcy wystraszeni łudzą się, że jeśli wejdą do galerii to przetrwają, a to pułapka. I wyrok na całe życie. Tysiące firm w Polsce zniknęło. Masa ludzi wpadła w pułapkę. Wielu wyjechało za granicę i jakoś nie kwapią się do powrotu na tę zieloną wyspę dobrobytu.

 

Pół roku to dużo i mało jednocześnie. Cieszy to, że blog znalazł wielu Czytelników. Jedni wracają, drudzy nie. Jednych to dotyczy, innych nie – to oczywiste. Temat systemów retail i franchaisingowych ma określoną grupę odbiorców.

Niemniej zagadnienie warunków pracy w galeriach handlowych dla zatrudnionych, czy pracujących bez umów to już bardzo szeroki segment odbiorców. To z reguły ludzie młodzi albo inwalidzi w mundurach ochroniarzy czy panie od sprzątania, które zarabiają marne grosze żeby przeżyć, kupić leki.

Zadajecie pytania jak długo zamierzam pisać. Nie odpowiem na to pytanie, bo nie wiem. Praktycznie każdy dzień przynosi coś nowego. Z jednej strony najemcy, z drugiej Czytelnicy, z trzeciej media, z czwartej różne rozmowy, sytuacje, które mogłyby stanowić kanwę powieści sensacyjnej, czasami tragikomicznej, jeszcze z innej strony political fiction czy retail terapii.

Cieszy mnie, że prawnicy śledzą tego bloga z uwagą. Jeden z moich znajomych napisał smsa „ Połowa kancelarii w Bielsku Białej Ci kibicuje i nie mieli pojęcia jak to wygląda”, zapytałem w takim razie co z drugą połową, „ta druga jak sądzę zrobi wszystko żeby Cię ud…pić”. Rozbawił mnie ten smsowy dialog. Być „przedmiotem” rozważań adwokatów to w sumie nie uchybia nikomu. W kwestii mecenasów to już dziś zapowiadam publikację dotyczącą prawników w Polsce. Myślę, że zaciekawi to każdą kancelarię prawną w tym kraju-bez wyjątku.

Pół roku pisania. Konsultacji, zbierania materiałów. Dziękuję wszystkim, którzy wstąpili do Stowarzyszenia, dziękuję tym, którzy piszą listy, wysyłają zdjęcia, dzielą się swoimi historiami. A przede wszystkim Czytelnikom, że chce im się tutaj wracać. Jako, że do tej pory blog miał taką formułę powiedziałbym „light” to  w drugim półroczu spodziewajcie się już wersji trochę bardziej „hard”. Z nazwiskami, dokumentami, korespondencją pomiędzy najemcami, a zarządami. Zdjęciami „Naszych Bohaterów”. To będzie retailleaks. Bez znieczulenia. Pozdrawiam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *