Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wyrzucili karmiącą-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

W Radomiu karmiącą piersią kobietę w kawiarni wyproszono z galerii handlowej. O sprawie napisała Gazeta Wyborcza temat podchwyciły piątkowe Fakty TVN. A mnie to nie dziwi, ani nie szokuje.

Zacytuję jednak fragment, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Wyborcza cytuje tak:

– „Ochrona reprezentuje najemców, jeśli komuś przeszkadza kobieta karmiąca dziecko piersią, może poprosić ochroniarzy o interwencję. Zwłaszcza w lokalach gastronomicznych klienci czują się w takiej sytuacji niekomfortowo. Panie karmiące powinny mieć chusty zasłaniające pierś, wtedy pewnie nie stanowiłoby to kłopotu. To jest naturalna czynność biologiczna, ale ludzie różnie reagują – mówi dyrektor Galerii Słonecznej w Radomiu Michał Nowakowski”.

Informuję, że ochrona nie reprezentuje najemców. W tym przypadku reprezentuje Pana Nowakowskiego i właściciela galerii handlowej. Ochrona pilnuje złodziei sklepowych i potencjalnych złodziei-najemców. Firmy ochroniarskie są wybierane przez zarządy galerii handlowych, a nie przez najemców. Ci ostatni nie mają nic do gadania w tych sprawach, bo i nikt ich o zdanie nie pyta. Z tej wypowiedzi wynika, że dyrektor też zna się na tym jak kobieta powinna karmić dziecko, gdzie i co powinna mieć na sobie. Może Pan Nowakowski nie wie jak funkcjonuje dziecko i wymyśla teraz, że niby to najemcy się nie spodobało. Skoro tak, to dlaczego nie popytał najemców? Przecież jest monitoring.

Cieszy to, że media pokazują i takie przypadki. Bulwersujące opinię publiczną. Ale w tym bałaganie jest jak w czeskim filmie-nikt nic nie wie i winnych nie ma. Takie przypadki należy piętnować i krótko mówiąc z galerii handlowej zrezygnować, bo to jest toksyczne miejsce pomimo wielu kolorowych wrażeń. Powtarzam na blogu, że znają się na wszystkim i mamy oto, kolejny ekstremalny przykład.

A z innej beczki dodam, że jeden z najemców-bankrut chciał cokolwiek wynieść ze sklepu. Przykuł się łańcuchem, żeby go nie usunięto ze środka. W innym kobieta ochroniarz pobiła się w windzie z drugim ochroniarzem. Oboje przestali pracować. W moim przypadku realizowaliśmy film promocyjny w lokalu. Ochroniarz wszedł do środka i bez ceregieli przerwał nagranie. Bo takie mają wytyczne -nie od właściciela Agencji Ochrony-od zarządu galerii. Tak to wygląda w realu od kuchni.


wniosek: przed podpisaniem umowy proszę pamiętać, że na wybór firmy ochroniarskiej nie mamy wpływu. Praca ochroniarzy może naruszać wizerunek naszego sklepu, punktu, całej galerii handlowej. Działając na jej szkodę i skutecznie odstraszać Klientów.

P.S. Jeżeli jesteś świadkiem podobnych sytuacji to podziel się z nami. Mamy formułę otwartą. Ku przestrodze dla tych którzy myślą o biznesie w galerii handlowej i nie wiedzą jak to wygląda od kuchni. oson@vp.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *