Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Znaki czasu-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

„Jestem najemcą boksu w c.h. Ptak. Zajmuję się produkcją odzieży. Podpisałem umowę najmu na 5 lat. Po 6 miesiącach nie udało mi się ani razu zarobić na czynsz.

Przyczyny:

– lokalizacja, położenie boksu jest w części hali, gdzie nikt nie dochodzi (gdy podpisywałem umowę zostałem poinformowany ze jest to miejsce jak w każdym innym w części hali)

– wszystkie moje projekty zostały podrobione w ciągu 1 miesiąca i sprzedawanie w innych miejscach c.h. Ptak

W dniu dzisiejszym jestem zadłużony po uszy nie mam za co żyć o czym poinformowałem c.h. Ptak – bez odzewu. Bardzo proszę o pilną pomoc”. 

Tego maila dostałem kilka dni temu. Przekierowałem najemcę do prawników celem analizy sytuacji. Dziś byłem w Łodzi – najemca nie stawił się na spotkanie, ale wykorzystałem ten czas i sprawdziłem jak wyglądają łódzkie galerie. Skusił mnie ten billboard. Wisi tuż obok galerii Manufaktura. 

Widać jak na dłoni, że billboardowa próba przyciągania Klienta w Łodzi ma też swoje zastosowanie. Tuż obok Manufaktury trwa licytacja na billboardy.

Wybrałem Galerię Łódzką. Przed wejściem spotykam 88-letnią kobietę. 

-Nie mam na życie. Moja 60 letnia córka nie ma pracy. Dlatego żebrzę, aby powiązać koniec z końcem… -mówi przyciszonym głosem. W głębi całująca się para nie słyszy tego wyznania. -Moja córka nie ma nikogo. Nie ma męża, partnera. Tak się ułożyło…-dodaje staruszka.

Wchodzę do środka.

Na piętrze spotykam Adama (39 l.)

-Jestem bezdomnym. Przyszedłem się ogrzać…

-Nie mam gdzie mieszkać. Moim domem jest noclegownia. Po rozwodzie moja partnerka zmarła. Zapadłem na gruźlicę i wylądowałem na bruku. Nie ma dla mnie pracy. Jestem hydraulikiem… tutaj jest ciepło. Do 20 się tutaj pokręcę. Minie kolejny dzień. Wieczorem pójdę do noclegowni…Żyję ze zbierania puszek…nie żebrzę…

Adama wybory samorządowe nie interesują, ale gazety czyta. Musi przetrwać. Podobnie jak najemcy, którzy podpisali umowy w galerii handlowej. Remonty dróg praktycznie odcięły Klientów.

-Jest ciężko-słyszę w boksach… te remonty…nie wiemy, czy galeria obniżyła najemcom czynsze…nie słyszeliśmy o tym…-słyszę od pracowników.

wniosek: przed podpisaniem umowy proszę przeanalizować plan zagospodarowania przestrzennego, a także plany inwestycyjne związane z budową nowych dróg w pobliżu galerii handlowej. Remont w Łodzi zakończy się w przyszłym roku. Straty są odczuwalne. Kierowcy mają problem z dojazdem.

Przed podpisaniem umowy warto też wiedzieć, że bezdomni coraz częściej koczują w galeriach handlowych. Z żebractwem spotkałem się po raz pierwszy. To taki swoisty znak czasu. Sprzed kościoła-pod galerię.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *