Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na dno-poradnik najemcy 2

<p style="margin-bottom:...

Poznań. Jakiś czas temu (07.10.) opublikowałem tekst pn. Wolna amerykanka. Co ciekawe kilka dni temu sprawą zajął się Głos Wielkopolski. Sprawa dotyczy galerii handlowej Podolany w Poznaniu, tekst zatytułowany „Upadająca galeria handlowa Podolany ciągnie na dno najemców”.

Kilka miesięcy temu dotarliśmy do dokumentu, który udostępniliśmy Gazecie. Ustalenia Karoliny Koziołek są bardzo ciekawe. Wg Gazety „galerii grozi licytacja komornicza przez bank”. Co zadziwiające obiekt działa bez pozwolenia na użytkowanie. Jeden z najemców drąży temat. I taką nam dosłał odpowiedź od instytucji państwowej.

 

Galeria działa od 8 lat i dopiero teraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zdecydowanie zareagował. Zarząd musi dostosować obiekt, ale brakuje środków na obsłużenie kredytu. Zatem jest taka możliwość, że komornik siądzie na galerii. Jeśli do tego dojdzie to najemcy, którzy jeszcze zostali-zostaną z niczym. Jak ustaliła Gazeta zarząd ma też bałagan w papierach do tego stopnia, że „zawarto umowę na jeden lokal z dwoma różnymi podmiotami”.

Jaki będzie los tej galerii tego na razie nie wiadomo, wiadomo że problem ma inwestor i najemcy. Ci ostatni najwięcej już stracili. Niewykluczone, że pójdą z torbami. Można do sprawy podejść, że „nie pierwsi i nie ostatni”, ale można i tak, co bardzo prawdopodobne, że coraz więcej najemców zacznie działać i swojego dochodzić.


wniosek: przed podpisaniem umowy proszę wystąpić o dokumentację dotyczącą pozwolenia na użytkowanie.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *