Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na bruk?-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Warszawa. Awantura pod galerią handlową Best Mall. Ponad stu przedsiębiorców zatrudniających kilkaset osób ma zostać usuniętych z bazaru.

Po 25 latach przedsiębiorcy mają się zwijać. Dziś manifestują.

Miasto nie przedłużyło umów na kolejne lata. Mali najemcy nie dają za wygraną.

-Galeria nie jest dla nas konkurencją! Mamy inne produkty. Niech sobie będą-mówi mi jedna z zaangażowanych kobiet.

Bazar jest lubianym miejscem w Warszawie. Nikt tam masowo nie plajtuje jak w przypadku galerii handlowych. Ludzie działają od dawna. W galerii jest ciągła rotacja.

Czynsze na poziomie kilkuset złotych do niewiele ponad tysiąca. Podatki trafiają do kasy miasta. Pieniądze nie są transferowane za granicę.

Budowy galerii nikt nie blokował. Zresztą takie próby kończą się fiaskiem. Ma dojść w najbliższym czasie do spotkania najemców z warszawskim samorządem.

Tymczasem w Bielsku-Białej mieszkańcy przez lata blokowali budowę galerii na osiedlu Karpackim.

Przegrali. Chcieli o tym porozmawiać z urzędującym prezydentem.

Kandydat Jacek Krywult nie odpowie jednak na żadne pytanie, bo nabrał wody w usta. Odmówił uczestniczenia w debatach z kontrkandydatami i bezpartyjnym kandydatem.

Schował się w ratuszu. Boi się konfrontacji.

Komitet SLD Lewica Razem i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ochrony Najemców mają do Krywulta kilka ważnych pytań m.in. o relacje polityczno-biznesowo-towarzyskie z właścicielami galerii handlowych. Niestety, prezydent zaniemówił. I w debacie nie wystąpi. Galerie wyniszczają miasto i zabierają zielone miejsca na place zabaw.

Galerii jest w tym mieście za dużo. Mieszkańców nikt o zdanie nie pyta. Poza tym to nie są Galerie. Galery wybijące masowo przedsiębiorców. W przypadku tej nie dokończonej budowy Retail Parku uderzyły w mieszkańców. Bezpośrednio.

Kandydat na prezydenta Przemysław Koperski dziś nie chowa głowy w piasek. Pozostali kandydaci też otwarcie chcą porozmawiać o problemach przedsiębiorców i mieszkańców. A problemów jest wiele. I pytań.

Tymczasem poznaniacy dostrzegli wyniszczającą siłę wielkopowierzchniowych molochów i prezydent musi się gęsto tłumaczyć. Nie odmawia. Jakiś to plus.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej proszę o przeanalizowanie lokalnych uwarunkowań. Protesty uzasadnione czy nie, w obrębie galerii handlowej mogą mieć wpływ na popularność danego miejsca. To, może i często ma wpływ na i tak niskie w stosunku do kosztów obroty najemców w galeriach handlowych.

W Poznaniu mieszkańcy bojkotują jedną z galerii. Tracą na tym najemcy. Warto o tym widzieć „przed”, a nie „po”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *