Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Portale-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Dostałem ofertę na maila. Dotyczącą najmu w lokalach dobudowanych do Biedronki w Pszczynie.

Jadę zobaczyć jak to wygląda. Od właściciela dowiaduję się, że mogę wynająć lokal-pub. W tym miejscu.

Na miejscu schludnie, czysto. Właścicielka pubu (najemca) zainwestowała ok. 60.000 złotych w ściany i wystrój. Biznes jednak nie idzie. -To jest bardzo dobre miejsce. Uczniowie ze szkół wchodzą do biedronki, kupują bułki, potem wychodzą i wchodzą do pubu-twierdził właściciel nieruchmości. Jego zdaniem właścicielka chce odejść, bo zachorowała i przed nią operacja więc ze względów zdrowotnych, a nie biznesowych chce zamknąć pub. Właściciel nie chce dać numeru do najemcy. Przekierowuje do przedstawiciela firmy komercjalizującej od której dostałem maila.

-Tutaj nie ma ruchu. Jeszcze w pierwszych miesiącach ludzie z ciekawości przychodzili, ale dziś już nie zarabiamy.

Nie dokładam, ale nie zarabiam-powiedziała właścicielka pokazując lokal (ustalenie jej numeru nie stanowiło problemu). Jej straty to ok. 60.000 złotych zainwestowanych w wyposażenie lokalu.

Spotykam się z przedstawicielem firmy komercjalizującej.

W rozmowie twierdzi, że zasięg do klientów w ilości 100.000 to są dane przedstawiane przez Biedronkę.

Tłumaczę, że to bzdura, bo Pszczyna to małe miasteczko, w którym marketów nie brakuje, a powiat jest mały, poza tym i tam są sklepy. Mówię, że to są fikcyjne dane, na które łapią się potencjalni najemcy lokali. Handlowiec wysłał mi maila, bo znalazł namiar w Panoramie Firm. Dlatego spotkałem się i zweryfikowałem treść tej oferty.

Co ciekawe na pytanie dlaczego Pani zainwestowała pieniądze w tym miejscu odpowiedziała, że masa ciekawych ofert była zamieszczanych na lokalnych portalach. Skusiły ją i reklamy i artykuły promocyjne zachęcające do wejścia w ten biznes opisujące przyszłą rzeczywistość.


wniosek: firma komercjalizująca powołuje się na nie swoje dane. Handlowiec-tak twierdził-pracuje na umowę o dzieło. Czyli odpowiedzialność żadna. Tego rodzaju oferta jest pułapką. Oddając sprawiedliwość, handlowiec był uprzejmy. Właściciel nie chciał dać namiaru na kobietę z pubu. Podaję ten przykład, aby zachować szczególną ostrożność-przed podpisaniem umowy. A te 100.000 to może o marzenia chodziło?


P.S. Dziękuję portalowi www.onet.pl i www.dziendobry.bialystok.pl. Zwracam się tą drogą do właścicieli portali. Wejdźcie w ten system-głębiej. Zarabiajcie. Ale pokażcie i tę drugą stronę. Warto.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *