Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kaucja-poradnik najemcy

-Czy Pan wie ...

-Czy Pan wie o tym, że galeria nie chce wypłacić kaucji gwarancyjnej? To pytanie zadała mi Pani z Krakowa. Jako, że nie wiedziałem więc przytoczę fragment rozmowy.

 

„Byłam przez 10 lat najemcą w galerii w Carrefourze w Czyżynach. Przez 2-3 lata kiedy nie było innych galerii zarabiałam odkładając na mieszkanie. Potem dokładałam miesiąc w miesiąc przy czynszu 25 euro za metr. Uzbierane pieniądze wróciły do galerii.

Kiedy jesienią postanowiłam zamknąć sklep nie mając długu wobec nich powiedzieli, że z czynszu nie zejdą. Na miesiąc przed wyprowadzką zaproponowali 14 euro. Nie zgodziłam się, bo w galerii nie miałam już obrotów. Znalazłam inną lokalizację, bo został mi towar. Kiedy upomniałam się o kaucję gwarancyjną w wysokości 20.000 złotych powiedziano mi, że w umowie nie ma terminu zwrotu tych pieniędzy.

Że one są w banku w Londynie, że to jest daleko i nie wiedzą kiedy dostanę przelew.

Przez wszystkie lata starałam się nie zalegać. Inni czekali na pieniądze, ale nie galeria. Nie spodziewałam się tego. Duże sieciówki porezygnowały. Reserved po dwóch latach wyszedł stamtąd. Wielu ludzi straciło. Pracownicy stracili zajęcie. Starałam się być uczciwa…”

Po tej rozmowie uruchomiłem prawnika. Na szczęście kobiecie pieniądze zwrócono potrącając 1500 złotych za części wspólne pomimo, że zrezygnowała przed upływem roku. Czekała miesiąc. Mogła czekać i dłużej. Mogła dostać 10.000 złotych za części wspólne, bo tego nikt nie jest w stanie policzyć z którego sufitu pochodzą te stawki.

To są ukryte kwoty. Nie ma  ich w umowie.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej proszę zadbać o wpis w umowie, kiedy zostaną zwrócone pieniądze z kaucji gwarancyjnej.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *