Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Zmierzch produktu-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Jurek (67 l.) pomieszkuje w Galerii Krakowskiej. Wtopiony w tłum pasażerów biegnących na pociąg niepostrzeżenie korzysta z przestronnych korytarzy i ławek.

Spotykam go w tym dziwnym miejscu. -Ja tutaj się ogrzewam. Kiedyś pracowałem w hucie szkła. Mieszkam w kanałach i piwnicach. Jak szczur. Tu przynajmniej jest ciepło…

Wręczam mu parę nieopodatkowanych banknotów na szczęście. Pod choinką niczego nie znajdzie. Do Krakowskiej jeszcze zajrzę, ale w poniedziałek wieczorem już nie miałem czasu. Spieszyłem się na inne spotkanie do galerii Zombie. Tak ją roboczo nazwałem. Czyli Kraków Plaza w pełnej krasie.

Nie wiem ile wyrżnięto tu firm, ale wiem, że przyszłość tego budynku należy do przeszłości. Najemca pokazuje mi zeszyt z utargiem za cały dzień.

To nie jedyny przypadek obrotu zero złotych. Odwiedzam część, gdzie ostał się tylko Mc Donalds.

Kuchnia meksykańska i chińska dawno zostały zamknięte.

Po wydrenowaniu najemców i sieci dziś czynsz może wynieść 3 euro za metr kwadratowy. Z opłatami eksploatacyjnymi to ok. 2200-2500 zł miesięcznie. Problem w tym, że i ta kwota…może być nie do uniesienia. Proponuję zatem 3 złote brutto i pocałunek w rękę za to, że ktokolwiek tam jeszcze jest.

Możecie się powoływać na ten przykład w rozmowach o obniżkach czynszu i nie słuchać tych tekstów, że się nie da i że jest to niemożliwe. Jest. Wystarczy poszperać w papierach.


wniosek: zanim podpiszesz umowę w galerii handlowej wiedz, że 10 euro za metr to może i stawka w Bombaju. Galerie handlowe w Polsce to zmierzch produktu co widać na załączonych obrazkach.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *