Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Jak szczury-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Nie jestem ekspertem od wszystkiego. Wiecie jak to jest. Jeśli ktoś jest ekspertem od wszystkiego to znaczy, że do niczego. Dlatego nie udzielam rad w sensie jaki biznes wypali, a który nie ma szans. Od tego są „eksperci” w galeriach handlowych. Opisuję rzeczywistość, a nie wirtualia.

Ostatnio jednak spotkałem dwoje bankrutów. Padli na sklepach zoologicznych. Jeden w galerii Sfera w Bielsku-Białej i Gemini Jasna Park w Tarnowie. Bilans? Milion długu.

Drugi bankrut ma 700 tysięcy długu. Jeden sklep w Millenium Hall w Rzeszowie, a drugi w galerii „Nowy Świat”.

Tymczasem w galerii-centrum handlowym Klif w Warszawie stoi wyspa. Jak wiemy koszty są niższe i wyjście bezbolesne. Od dwóch lat można tam kupić akcesoria dla zwierząt. Na przykład taki psi golf.

Kosztuje 200 złotych.

-Dajemy sobie radę. Jesteśmy już prawie dwa lata. Kupują ludzie te rzeczy-odpowiada miła Pani. Fajne są te ubrania dla zwierząt. Nie robię jednak więcej zdjęć, bo jak wiecie niby “nie wolno”. Sporo ochroniarzy więc lepiej się nie wychylać i nie wykłócać.

Ten przykład opisuję jako dowód, że otwarcie sklepu zoologicznego jest ogromnym ryzykiem. Chyba, że masz realne koszty najmu, opłat eksploatacyjnych i za części wspólne.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj o tym, ze galeria rekwiruje wszystko włącznie z żywym inwentarzem. Gdzie trafiają psy, króliki i szczury? Nie wiem. Wiem, że niektóre galerie chowają się jak szczury przed prawdą. Ale wiem też, że dzięki nam-nie uciekną.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *