Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Urządnicy-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

“Być może to pierwszy krok na drodze do wykorzystania powierzchni galerii w sytuacji, kiedy te świecą pustkami.

Któż to wie, w każdym razie tam na świecie, gdzie już dawno moda na wielkopowierzchniowe centra handlowe przeminęła, dzisiaj zobaczyć można przeróżnego rodzaju instytucje, w tym także urzędy publiczne.

W Polsce takiego przypadku jeszcze nie zanotowano, galerie, nawet jeśli mają coraz więcej pustych pomieszczeń, bo najemcy plajtują, na razie starają się takie pustostany sprytnie maskować. Albo tak jak to zrobiono w Rzeszowie, wynajmować za psi grosz, albo nawet rezygnując z opłaty przekazywać… lokalnym urzędom samorządowym.

Okazuje się, że już w trzech rzeszowskich galeriach handlowych funkcjonują Punkty obsługi Urzędu Miejskiego. Czynne oczywiście w godzinach pracy galerii. Na razie prezydenta miasta w takim punkcie nie uświadczysz, ale w przyszłości, kto wie? W końcu władza ciągle deklaruje, że chce być bliżej wyborcy.

Na razie jednak przeciętny obywatel Rzeszowa może po spacerze w galerii wstąpić do takiego punktu i na przykład złożyć wniosek o dowód osobisty, względnie zarejestrować samochód, albo nawet uzyskać numer PESEL. Co jednak z ostrymi w końcu obostrzeniami dotyczącymi naszych danych osobowych?

Urzędnicy przekonują, że mają na taką działalność poza murami właściwego ratusza potrzebne zgody z ministerstwa i wszelkie certyfikaty. Pewnie mają. Czy jednak po to budowano galerie, które z centrów naszych miast wymiotły lokalnych kupców, by teraz zamieniać je w samorządowe agendy?”(KS)

Dodam od siebie, że w zasadzie po co dziś Urząd mieści się w budynku Urzędu? Można go w całości poprzenosić do pustostanów. Gdzie?

Na przykład tutaj do Galerii “Nowy Świat” , gdzie mieścił się prestiżowy wielkopowierzchniowy dwupoziomowy sklep. Kilka tygodni temu się zamknął.

Kilka tysięcy wolnych metrów.

Dzielimy na boksy. I jest. Cały Urząd w galerii.

Oszczędność, funkcjonalność. Blisko do kumpli, właścicieli, znajomych, establishmentu na kawkę.

A moim zdaniem to znak czasu. Daję kilka lat i samorządy będą miały problem. Jak w Stanach i Europie Zachodniej. Galernicy nie wytrzymują. W ich miejsce wchodzą Urządnicy. Po nich wejdą buldożery.

P.S. Na razie jeszcze jednak nie da się tam przenieść Urządników. W to miejsce wejdzie chiński market.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej zapytaj ile płaci ratusz i czy też ma kary umowne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *