Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wieża do nikąd-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Wrocław. Pamiętacie szum informacyjny przed otwarciem tej wieży? Będzie fajnie i jak będzie super? Faktycznie sam budynek robi dobre wrażenie. „No oko”. Z tego jak będzie fajnie i super wyszło nie wiele w stosunku do deklaracji skomercjalizowanych lokali. Ale były zapewnienia. Tymczasem wygląda to tak.

Odwiedziłem Sky Tower na zaproszenie najemcy.

Najemca do mnie napisał list jak jest, a jak miało być.

„treść artykułu, który przeczytałam w dniu dzisiejszym na Onet wzbudził we mnie nadzieję, iż uda mi się przerwać współpracę z Sky Tower S.A. jako Wynajmującym mojej działalności gospodarczej pod firmą Le charme Wrocław lokalu w galerii handlowej Sky Tower we Wrocławiu. Działalność ta w niezmienionych warunkach doprowadzi w ciągu kilku najbliższych miesięcy do mojego bankructwa.W maju 2011 roku roku podpisałam umowę najmu lokalu w Sky Towerze jako spółka cywilna Le charme.W tym samym czasie spółka nasza wynajmowała lokal w Poznaniu w galerii handlowej Stary Browar.W trakcie negocjacji umowy zapewniano mnie,że pozostały do dyspozycji tylko trzy lokale odpowiadające moim wymogom / powierzchnia lokalu ok. 40 metrów kwadratowych- sprzedaż bielizny damskiej, czym zajmuję się od 15 lat /. Przesłano mi mapkę mojego piętra z zaznaczonymi lokalami, z którymi podpisano już umowy najmu z konkretnymi firmami oraz z pozostałymi, które są w takcie negocjacji. Zapewniano o pełnej komercjalizacji galerii. W maju 2012 roku galeria została otwarta. Okazało się jednakże, że została otwarta tylko połowa lokali.


Obiecywano także, iż do końca grudnia 2012 roku zostaną wynajęte powierzchnie w biurowcu należącym do Sky Towera oraz do wiosny 2013 roku zostanie zasiedlony apartamentowiec wchodzący w skład obiektu Sky Tower czym argumentowano potencjalną większą ilość klientów. Tak się jednak nie stało.


W październiku 2013 roku doszło do rozbieżności stanowisk z moją wspólniczką na temat prowadzenia działalności gospodarczej spółki cywilnej Le charme. W związku z tymi rozbieżnościami rozwiązana została umowa najmu lokalu przez spółkę cywilną Le charme z Wynajmującym a na identycznych warunkach na okres minimalny 5 lat podpisałam nową umowę najmu tegoż samego lokalu jako działalność gospodarcza pod firmą Le Charme Wrocław Jolanta Cichoradzka -Semenowicz. W tym samym okresie zaczęły zamykać się kolejne lokale ze względu na niedokonaną komercjalizację a co się z tym wiąże niską frekwencję klientów.

Komercjalizacja lokali w galerii handlowej kształtuję się w następujący sposób: poziom zerowy-ok. 90% skomercjalizowany, poziom pierwszy ok. 50% skomercjalizowany, poziom drugi komercjalizacja w 50% W tym na poziomie zerowym ok. 20% lokale gastronomiczne, na poziomie pierwszym ok. 30% to lokale gastronomiczne, na poziomie trzecim 20% powierzchnia handlowa, 30% sport, 50% niewynajęte. W bieżącym roku zamknięto 5 lokali w tym trzy w moim bliskim sąsiedztwie.


Mimo zapewnień Wynajmującego o otwarciu kolejnych punktów handlowych do tej pory nie skomercjalizowana została galeria handlowa a szczególnie poziom drugi i pierwszy, na którym prowadzę działalność gospodarczą. Niska frekwencja klientów odwiedzających galerię oraz ich niezadowolenie z powodu ubogiej komercjalizacji prowadzi w ostatnim czasie do spadku obrotów w sklepach szczególnie na pierwszym poziomie.

Od początku najmu lokalu dokładam średnio 5000,00 zł, by wywiązać się wobec Wynajmującego. Na dzisiaj zakończyły się moje oszczędności, jak i również zbliża się moment spłaty kredytu przyznanego mi na tę działalność”.


Kobieta korzysta z usług psychologa. Środki na uspokojenie. Terapia. Na te problemy nakłada się rozpad spółki. W tej sytuacji kobieta pod naciskiem podpisuje kolejną umowę. Chodzi o przedłużenie za wszelką cenę. Umowa jest tak skonstruowana, że jeśli kobieta zamknie „biznes” to i tak ma płacić czynsze. I znaleźć na swoje miejsce następnego frajera. Jak to zrobić skoro nie zarabia? Czy ma postępować w taki sam przestępczy sposób jak wielu cwaniaków od najmu powierzchni? Ma powiedzieć, że jest fajnie jest super? Ma wymyślać niestworzone historie dlaczego rezygnuje żeby kogo innego wsadzić na bombę?

To jest proceder. Świadomy.

Moim zdaniem powinna wyjść i się bronić. Ze względu na udokumentowany stan swojego zdrowia.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej proszę wystąpić o oświadczenie notarialne dotyczące tego kto jeszcze podpisał umowę.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *