Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Kary i marzenia-poradnik najemcy

Warszawa. Marek (35l....

Warszawa. Marek (35l. były najemca Gemini Park Bielsko-Biała). Zadzwonił. Spotkaliśmy się w stolicy.

 

 –Nie chcę tak jak Ci, którzy pozbyli się wszystkiego zostać człowiekiem bez adresu. Nie chcę mieć nieprzespanych nocy i stresu. Dołożyłem wszystkie oszczędności i już więcej nie mam. Niech wezmą kaucję i mnie wypuszczą bez kar. Tyle tylko chcę. Jeśli nie. To ich pozwę.

Tłumaczę, że to nie święte krowy, ale trzeba mieć argumenty.

–Po co angażować polityków w to wszystko? Przecież i tak nic nie zmienią.

-A po co zadzwoniłeś do mnie?-przecież ja sam nic nie zrobię poza tym, że przedstawię ten system, a czy ktoś będzie w stanie to ruszyć to zupełnie inna sprawa. Od tego też są prawnicy. Po to założyliśmy Stowarzyszenie, żeby się dzielić wiedzą i pokazać jak to wygląda w realu. I tyle-odpowiadam.

Marek opowiada o swoich marzeniach. O wspólniku, który parę miesięcy temu się wycofał. O tym co chciałby osiągnąć. Rozstajemy się z nadzieją, że wypuszczą go bez kar…

Po kilku miesiącach od tej rozmowy dzwonię do Marka.

-Jest do d..py. W niczym nie chcą odpuścić. Chcą żebym wziął większy lokal. Poszerzył asortyment. Nie obniżą mi czynszu.

Po jakimś czasie Marek sprzedaje firmę. Pytam czy nadział kogoś na bombę podając fałszywe dane. Zapewnia, że nie.

Pisząc bloga nie tylko mówię pisząc, ale też uważnie słucham i czytam. Wychodzi mi na to, że kary  są tylko psychologicznym szantażem. Tym co nie pozwala wyjść z galerii. Do niedawna galerie próbowały sądzić bankrutów o kary, ale już kilka spraw przegrały więc zarządy wychodzą z założenia, że muszą odpuścić, bo szansa na wygraną jest nie wielka.

Taką sprawę przegrała galeria Pestka z Poznania i Carrefour z Białegostoku. Najemca ze strachu przed karami nie wychodzi z galerii. Dziś jednak widzę, że strach ma wielkie oczy. Ten psychologiczny manewr sprawia, że najemca nie wychodzi i się zadłuża, bo zapłacić 12 czynszów czy 6 to ciężar nie do uniesienia.

Mogę napisać nieoficjalnie, że wiem o pewnej galerii w Bielsku Białej, gdzie zarząd widząc sytuację i fakt zadłużenia, po prostu rezygnuje z tych kar. Syty. Podpisują porozumienia w których bankrut zobowiązuje się do spłaty.

Oficjalnie natomiast dołączamy się do życzeń, które wczoraj składał Rafał Sonik filantrop właściciel galerii handlowych Gemini Park w Bielsku-Białej  i Gemini Jasna Park w Tarnowie. Wieczorem Pan Rafał składał życzenia Świąteczne podczas dorocznej wigilijki z pracownikami i wybrańcami.

-Dziękuję Wam wszystkim. Gratuluję sukcesów! Dziękuję Wam, że mogę spełniać moje marzenia! Mogę się spełniać, dziękuję!-ciszył się Pan Rafał znany bardziej jako pogromca pustyni na kładzie i filantrop niż właściciel galerii handlowych.

A wracając do tematu kar i pozostawiając marzenia. Nie  mogę podać w której galerii rezygnują z kar, bo system się posypie i mnie pozwą pomimo, że mam tę informację od poważnej osoby. Ale kończąc zachęcam do tego, aby spróbować wyjść z galerii handlowej czym prędzej nie bojąc się panicznie konsekwencji.

wniosek:  przed podpisaniem umowy proszę postawić warunek. Albo umowa bez kar. Albo wcale. O marzeniach proszę zapomnieć. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *