Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Nie żartujemy-poradnik najemcy

"Prowadzę ...

“Prowadzę franczyzę Biedronki, zainwestowałam ponad 200 tys. i tonę w długach, wynajmuję lokal, właściciele lokalu chcą przejąć te franczyzę, ale po opłaceniu zaległego czynszu. Przeciągają w czasie, franczyzodawca nie chce się zgodzić na nowego franczyzobiorcę, którego ja znalazłam.

Poinformowałam dzisiaj kobietę od umów co prawda sms-em bo ciągle nie odbierają telefonów, że z dniem 1 stycznia 2014 zamykam działalność i zwalniam pracowników, w umowie mam zapisy dotyczące kar za zerwanie umowy. Milion pięćset tysięcy ,nie stać mnie na adwokatów, czy mógłby mi Pan doradzić jak wybrnąć z tych kar”.

”Serdecznie dziękuję Państwu za nagłośnienie tego, jak widzę dość powszechnego, problemu. Też miałem nieprzyjemność być najemcą w Galerii Handlowej Sky Tower we Wrocławiu. Obietnice i zapewnienia przed podpisaniem umowy były bardzo kolorowe. Natomiast rzeczywistość rozminęła się z obietnicami. W tej chwili już nie jestem najemcą, mam wypowiedzianą umowę i ogromny dług. Mój lokal został przejęty za darmo przez właściciela franszyzy, którą prowadziłem.

We wczorajszym programie pojawiła się informacja, że jedną z umów z galerią handlową udało się unieważnić. Natomiast ja w tej chwili też prowadzę rozmowy z prawnikiem na temat zadośćuczynienia, czy też odszkodowania z tytułu poniesionych strat finansowych związanych z działalnością w galerii. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje wynikające z Państwa doświadczenia lub możliwość skontaktowania się z Państwa prawnikiem. Mam nadzieję, że Państwa działalność w znacznym stopniu przyczyni się do ukrócenia tego procederu”.

“Obejrzałem program w expresie reporterów. W końcu ktoś to pokazał. W Centrum Handlowym Targowa w Warszawie zamknął się kolejny lokal. Była w nim grota solna. Ja też nie wiem jak długo pociągnę. Próbowaliśmy z najemcami zrobić gazetkę reklamową. Poprosiliśmy spółdzielnię, żeby się coś dołózyli, oczywiście odmówili, gdyż nie mają na to środków. Była to kwota rzędu 600zł. Właściciele też myślą, że my jakieś kokosy zbijamy, a nam na opłaty nie starcza”. 

“Przed godziną oglądałem expres reporterów i Pana w roli głównej, choć z pewnością nie taką rolę sobie Pan wymarzył jako debiut telewizyjny, ale przejdę do rzeczy. Mój dobry znajomy ponad półtora roku temu, także został wyrzucony z Gemini Tarnów, gdyż nie był w stanie opłacić tak wysokiego czynszu. Do tej pory ten lokal jest zamknięty, a ja boję się o jego zdrowie, bo długu już chyba nigdy w życiu nie spłaci. Czy może się on do Pana zgłosić? Jest już wyczerpany, ale sądzę, że po tym materiale w TV dał Pan i innym nadzieję na nowe życie i pisze to bez patosu. Proszę o odpowiedź”.

“Dziękuję że jesteście. Jeszcze nie wszystko stracone… ”

“Mam podobny problem w jednej z niedawno otwartych galerii krakowskich. Umowę podpisałem rok temu, otworzyłem sklep zoologiczny. Po sąsiedzku miała być renomowana restauracja oraz inne sklepy. Nic z tego nie wyszło, totalne puchy,  zero ruchu. Brak możliwości rozwiązania umowy – tragedia. Jestem zainteresowany członkostwem w  stowarzyszeniu oraz spotkaniem. Mam zatem pytanie  gdzie  i  kiedy będzie miało miejsce takie spotkanie.  Czytałem publikowany w internecie statut, przeglądałem Pańskiego bloga. Mam nadzieję, że członkom stowarzyszenia wystarczy energii i wytrwałości w dążeniu do celu, może wspólnymi siłami da się coś konkretnego osiągnąć. Pozdrawiam  i proszę o informację”.

“Po programie postanawiam wstąpić do Stowarzyszenia. Pomysł jakiegoś stowarzyszenia “chodził mi po głowie” od 3 lat lecz nie natknąłem się na żadne informacje w tej sprawie.

Aktualnie nasza sytuacja jest dramatyczna , jesteśmy po likwidacji 3 sklepów w galeriach Auchan i nasze sprawy weszły na drogę sądową ( kary za zerwanie i zaległości ). Na nieprawidłowości w działaniach galerii  zwracaliśmy uwagę wielokrotnie o frekwencji oraz pustych lokalizacjach nie wspominając”.

“Po obejrzeniu dzisiejszego programu zawierającego temat Państwa działalności, chciałbym zaproponować moją ewentualną pomoc. Działam raczej z drugiej strony rynku – zajmuje się doradztwem w ramach jak kupić/ sfinansować/ skonstruować umowę najmu/ szukać najemców nieruchomości itd., ale pod kątem merytorycznym być może będę mógł być pomocny któremuś z Państwa członków pokrzywdzonych przez galerie. Obecnie mieszkam i pracuje w Warszawie, jednak z Bielska pochodzę, dlatego chciałbym pomóc w normalizowaniu standardów wynajmu na tym rynku”.

To kilka listów które dostałem. I też bez patosu odpiszę. Piszcie. Będziemy punktować. Do skutku. Jutro opublikuję wniosek o upadłość jednej z galerii. Złożył ten wniosek członek naszego Stowarzyszenia. My nie żartujemy.

Dziwi mnie, że jak dotąd Pan od “normalizacji standardów” nie robił tego wcześniej i co Pan robił do tej pory? Zatem dziękuję za propozycję.

Być może i Pan jest filantropem jak wielu słynnych właścicieli galerii?

Bo to kryminogenne zachowania. Świadome robienie z ludzi durni i nieudaczników i doprowadzanie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Jakie tego są konsekwencje wiemy. Czas zacząć je też wyciągać. Pozdrawiam.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *