Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Na bogato-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Gorąco jest w Poczcie Polskiej. Zapowiadano grupowe zwolnienia, ale ostatecznie ich nie ma. Niemniej w ubiegłym roku 5400 osób odeszło z pracy i ciągle odchodzą dostając odprawy. W tym roku ponad 4000 osób „zredukowano”.

Zarząd Poczty twierdzi na łamach różnych mediów, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest m.in. przegrany przetarg na obsługę sądów i prokuratur. I pewnie coś w tym jest.

Dziwi mnie jednak, że Poczta Polska gremialnie weszła w galerie handlowe. Czyżby ten operator pocztowy był tak bogaty? Na przetargu Poczta Polska straciła 290 milionów złotych, a na czynsze w euro ma kasę? No musi mieć skoro tam jest.

Czyli np. do zagranicznego funduszu właściciela galerii handlowej wpompowywana jest kasa z Poczty Polskiej. Ludzie „dobrowolnie odchodzą” z odprawą, ale tracą pracę.

Ciekawi mnie rentowność tego przedsięwzięcia tzn. jak ma się stosunek kosztów w galerii handlowej do zarobku takiego punktu i kto to wymyślił. Jakie ma to znaczenie dla potencjalnego najemcy?

Takie, że Poczta Polska nie przyciąga Klientów do innych punktów. Wysyłanie listów czy paczek nie ma przełożenia biznesowego. Ma i owszem. Dla galerii handlowej.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że komornicze wezwania do zapłaty mogą przychodzić do sąsiadującego z Twoim lokalem Poczty Polskiej. Argument , że Poczta Polska przyciąga Klientów to kolejny mit.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *