Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Pralnia-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Galerie i centra handlowe co do zasady nie są przygotowane na przejmowanie majątku w samym budynku. Tę pracę zlecają komornikom. Projektanci galerii handlowych nie uwzględnili budowy magazynów na towar po bankrutach, meble czy portki.

Inwestorowi „szkoda” metrów kwadratowych i każdej przestrzeni. Przynajmniej teoretycznie, bo ilość niezagospodarowanych realnie metrów kwadratowych mała nie jest. Przestronne przestrzenie są widocznym znakiem niewidocznego zapotrzebowania. Czyli inwestycja na „przestrzał” pozwala zaciągnąć wyższy kredyt. I na tym też zarobić.

Brak magazynu sprawia, że zajęty towar czeka na komornika w lokalu. Standardowo.

Jednak w Grudziądzu, gdzie działała pralnia chemiczna stało się inaczej. Zadłużony właściciel nie był w stanie płacić horrendalnych czynszów. W rezultacie zarząd galerii podziękował najemcy i lokal został zamknięty. Wyłączono prąd i nie było jak prać.

Marynarki, płaszcze, koszule, kamizelki i majtki trafiły do…biur administracji centrum. To były przedmioty Klientów więc komornik ich zająć nie mógł. Klienci byłej już pralni szukali tych ciuchów w zarządzie.

Pralnia została zamknięta i niczego już nie wypierze. Warto jednak też wiedzieć, że w centrach handlowych prana jest kasa.

Kartele narkotykowe w Europie piorą kasę kupując centra handlowe. Pisze na ten temat w ostatniej książce Roberto Saviano zatytułowanej „Zero, zero, zero”:

„Przedsiębiorstwa budowlane, przemysł, spółki inwestycyjne, radiostacje, drużyny piłkarskie, autoryzowane salony samochodowe, centra handlowe. Symbolem nowej mentalności jest nowoczesna sieć drogerii w stylu amerykańskim, apteka i perfumeria w jednym (…)”

Nowej mentalności „białych kołnierzyków”. Spece od narkotykowych karteli stają się specjalistami od europejskiego retailu.

„Pieniądze są owocami pracy i nie należy gardzić żadnym sposobem, aby je wyprać i ponownie zainwestować tak, aby przyniosły kolejne zyski. Wielkie systemy prania brudnych pieniędzy za pośrednictwem instytucji finansowych ułożonych jak rosyjskie matrioszki współistnieją obok zwykłego przejmowania byle dwupokojowego mieszkania albo zakupu działek rolnych”.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa www.soniadraga.pl. Ciekawa lektura.


wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej wiedz, że coraz rzadziej trafią się pralnie chemiczne, ale coraz częściej są łakomym kąskiem do wyprania europejskiej kasy. I mózgów.

ps. Zapraszam na kanał Przeliczeni na www.youtube.com   

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *