Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Samozachwyt-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Retail ma to do siebie, że sam się nagradza, sam sobie słodzi, a potem puszcza newsy w świat. Jak jest fajnie, jak super na czerwonym dywanie. Prawie jak w Cannes.

I przyznaję, że w metrach kwadratowych bije swoiste rekordy. W sensie powierzchni. W tej kategorii faktycznie wyścig na metry może być imponujący. Tak jak sukces galerii Echo w Kielcach.

Fajnie.

Przechodząc pasażem zapoznaję się z tym sukcesem. Ale wchodząc wyżej widzę bałagan i nie wiem po kim są te pozostałości.

To chyba coś po Orange.

Sprzęty, półeczki. To pochodna braku magazynów i wyrżnięcia najemców. (odsyłam do wpisu „Rzeźnia” z 24.11.2014).

W ostatnim czasie zarząd zszedł z 50 euro do 35 euro za metr. Zawsze to coś. Nie wiele to zmieni. Dług będzie mniejszy. Zadłużenie chwilowo wyhamuje, ale i tak będzie rosnąć.

Biorąc jednak pod uwagę ten ranking samozachwytu sugerowałbym też rankingi na pustostany i najemców-samobójców. Ilu ich było? Jeden na pewno. Człowiek nie wytrzymał napięcia.

-Jestem roztrzęsiony. Nie wiem co dalej. Robię wszystko żeby płacić czynsz, ale nie płacę dostawcom. Wobec nich mam 300 tysięcy długu. Mieszkanie w kredycie. Jestem w matni – mówi mi jeden z najemców podczas naszego spotkania. Handluje od 20 lat. To przykre, ale to jest koniec tego człowieka. Nie odrobi tego w galerii. Nie ma takiej opcji. Ale jest inna.

-Niech Pan dogada się z dostawcami. To ich towar. Niech go zabiorą. Niech pan poszuka lokalu w mieście. Szyld założymy OSON-u. Wszystko zgodnie z prawem. Komornik tego nie zajmie. Będzie Pan go prowadził na własny rachunek. Powoli Pan to będzie odrabiał. Co Pan na to?-pytam szukając sposobu. -A co z galerią?

I tutaj zakończę ten wątek. Niech galeria pozwie tego człowieka. Wyciągniemy zdjęcia z pogrzebu. Powołamy świadków do czego taki „biznes” prowadzi. I niech Sąd zdecyduje czy działamy w złej czy dobrej wierze. I tyle.

Spółka do której należy galeria jest spółką giełdową. Wyobrażam sobie proces i spadek wartości akcji. Wyobrażam sobie internetowe relacje  o samobójcy i jego rodzinie, bankrutach z Kielc. Przesłuchania świadków...opinię publiczną…


wniosek:  przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że po jej podpisaniu jeśli nie płacisz dostawcom to prędzej czy później o swoje się upomną i zostaniesz z niczym. Nie warto czekać na ten moment.

Lepiej pomyśleć wcześniej i zgodnie z prawem i prawdą poszukać innego rozwiązania.

P.S. Autor tego wpisu jest nowym rodzajem PIK-a czyli gorącego człowieka widmo. Naliczonego przez galerie handlowe na podstawie… ciepłoty ciała…więcej na ten temat niebawem.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *