Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

“Skały srały”-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

O radości mieszkańców Jaworzna dotyczącej budowy galerii handlowej Galena głośno było na Śląsku jesienią. Prezydent miasta na swojej stronie internetowej chwalił się, że aż 21 przedsiębiorców już się zgłosiło do niego i chcą podpisać umowy. To zaangażowanie prezydenta opisałem we wpisie z dnia 12.11.2014 w tekście pn.”Załatwione”.

Radość potwierdza Roksana. 21-letnia autostopowiczka z Jaworzna – złapała mnie w drodze.

-Jadę na zlot autostopowiczów. Była impreza w Sylwestra, a teraz spotykamy się powspominać i zabawić.

Zagaduję jak tam budowa galerii Galena.
-Wszyscy się cieszą!
-Zajrzyj na bloga. Jak przeczytasz to podziel się refleksją-poprosiłem.

Po kilku dniach Roksana się podzieliła.

„Cześć,
Mój komentarz odnośnie bloga:

Przeczytałam bloga od A do Z i nóż mi się w kieszeni otwiera. Nadal nie mogę uwierzyć, że taki proceder ma miejsce na tak wielką skalę.

Wielki szacunek dla Ciebie Daniel i całego Stowarzyszenia za walkę z tymi skurwielami (wybacz za dosadność). Fajnie, że jest ktoś, kto otwiera ludziom oczy i uratuje część z nich przed życiowym błędem. Życzę powodzenia w działaniu, na pewno będę śledzić temat.

Sugestie odnośnie bloga:

Osobiście jestem przewrażliwiona na punkcie stylistyki i wizualnej strony tekstu, więc przeszkadza mi trochę różne wielkość/kolor/czcionka tekstu, literówki czy niepoprawnie odmienione słowa.

Poza tym fajnie się czyta :)”

Autostopowicze świetnie się bawili.

Filmy na youtube na kanale Przeliczeni też zrobiły wrażenie.

I dobrze.

Tymczasem dostałem list, właśnie z Jaworzna, gdzie rzekomo jest potrzebna galeria Galena.

„W m-cu listopadzie 2011r przejęłam Autoryzowane Punkty Sprzedaży T-mobile (jeszcze wówczas Era) w CH Tesco w Rudzie Śląskiej oraz CH Carrefour w Jaworznie. Oba punkty były wyspami.

W listopadzie 2012r otrzymałam informację od Carrefour, że muszę przenieść punkt do lokalu, ponieważ Carrefour nie chce żeby operatorzy sieci komórkowych prowadzili działalność na wyspie. Pozostali operatorzy Orange, Play i Plus rzeczywiście są w lokalach. Otrzymaliśmy propozycję zajęcia lokalu, który akurat był wolny, czynsz wynosił 5000,00 zł (wyspa 2500 zł) umowa na 5 lat. Jeżeli nie wyrazimy zgody Carrefour rozwiązuje z nami umowę. Wynegocjowaliśmy okres trwania umowy 3 lata i czynsz 4000 zł.

Z końcem grudnia 2014r naszemu APS cofnięto autoryzację z uwagi  na słabą realizację planów sprzedażowych. Zbyt mała ilość klientów odwiedzających punkt miała przełożenie na wyniki sprzedażowe.

Większość osób z tej okolicy podpisywało umowy przez telefon z Biurem Obsługi Abonenta T-mobile, z uwagi na korzystniejsze ceny. Takie praktyki stosuje cała sieć i Przedstawiciele nie mają na to wpływu.

Umowa z agentem, pod którym pracowaliśmy ma w zapisie, że APS musi realizować określony procent sprzedaży, w przeciwnym razie zostanie cofnięta autoryzacja i wówczas nie ma możliwości sprzedaży produktów i usług T-mobile.

Przez ponad rok ciągnęliśmy tą działalność dokładając do interesu, ponieważ sprzedaż była naprawdę słaba. Obroty miesięczne w ostatnim roku średnio wynosiły ok. 12.000,00 złotych.

Od połowy 2014 roku staraliśmy się znaleźć osobę chętną do przejęcia punktu, wystawiliśmy ogłoszenie, spotkaliśmy się z 6 osobami, nikt się nie zdecydował z uwagi na niskie prowizje nie wystarczające nawet na koszty. Od listopada 2014r zredukowaliśmy zatrudnienie do 2 osób (wcześniej były 3 osoby), co trudno było pogodzić z pracą 7 dni w tygodniu.

Umowa agencyjna podpisana była na czas nieokreślony z rocznym okresem wypowiedzenia, została rozwiązana za porozumieniem stron bez żadnych problemów. Natomiast Carrefour nie zgadza się na rozwiązanie umowy najmu za porozumieniem stron (wystąpiliśmy z prośbą o takie rozwiązanie), nakazano nam wznowić działalność w terminie 3 dni czego nie byliśmy w stanie zrobić. Wymagali od nas rozmów oczekując na konkretne propozycje.

W dniu 29.01.2015r otrzymałam oświadczenie o wypowiedzeniu umowy najmu z winy najemcy, kara: 12-to krotność czynszu i podwójna stawka czynszowa za każdy dzień zwłoki w rozpoczęciu działalności”

Czyli: najpierw dopchnięcie z wyspy w lokal, a potem podziękowanie od T-Mobile. Potwierdzam, że handlowcy usług telefonicznych stają na rzęsach żeby pozyskać, czy utrzymać klienta.

Tego smsa dostałem kilka dni temu z Orange Info.

„Witam, Elżbieta Ostrowska-twój dedykowany doradca Orange. Właśnie ze mną zrealizujesz większość spraw. Zapraszam”.

Kończy mi się umowa z Orange i handlowcy telefoniczni dostają sraczki żebym przedłużył umowę. Mobbingują mnie telefonami przeróżnej maści handlowcy. Rozumiem ich pracę, bo też są mobbingowani i koło się zamyka.

Czyli nie warto otwierać punktu w galerii handlowej z „telefonami”, bo albo jedni, albo drudzy Cię wykopią. „Żeby skały srały limit musi być zrobiony”-a jak nie wyrobisz to do widzenia plus kara.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że jeśli wynajmiesz wyspę to w   każdej chwili mogą Cię wepchnąć w lokal z drakońską umową.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *