Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

CBA-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Do wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne kojarzyło mi się z agentem Tomkiem i z PiS-em. Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek jakimkolwiek wątkiem związanym z retailem zajmie się CBA.

Agenci weszli do Urzędu Miasta w Łomży i zabezpieczyli papiery w sprawie naciągnięcia… miasta. Do tej pory z kasy miasta wypłynął milion złotych na galerię, której nie ma. Umowa tak została skonstruowana, że rzekomo nie da się jej unieważnić. Równolegle sprawę bada prokuratura.

O CBA w kontekście galerii handlowej napisał portal informacyjny w Białymstoku.

http://dziendobry.bialystok.pl/budowa-galerii-w-lomzy-zajelo-sie-cba/

Czyli w Łomży system-nie wypalił. Wstępna „łapanka” najemców nie wypaliła i zabrakło umów dla banku, żeby ten z kolei udzielił kredytu. System działa tak:

-najpierw trąbimy, że budujemy galerię,

-potem chwalimy się, że już kilka wielkich marek podpisało umowę,

-potem łapiemy małych,

itd.itp.etc. Papiery załatwiamy-jak złapiemy najemców. Bo system jest już dogadany “nieoficjalnie” z samorządowcami. 

Dobrze, że w Łomży nie zbudują galerii handlowej, ale szkoda, że gmina została okradziona.

W jednej z galerii handlowych właściciel miał za mało podpisanych umów. Co zrobił? Pozakładał kilka lipnych firm, a te z kolei podpisały z nim umowy na najem lokalu tak, żeby w banku wszystko się zgadzało.

Przedsiębiorcom wmawiano, że 90% albo 100% lokali jest wynajętych. Życie to boleśnie zweryfikowało. W jednej z dużych nowych galerii handlowych w Poznaniu jest problem. Dokładnie ten sam. Galerię otwarto trzy miesiące temu. Zapowiadanych marek… nie ma. Pustostany – zamiast sklepów.

Sądzę, że wizyta CBA w przypadku tej nieistniejącej galerii handlowej będzie dobrym początkiem, aby przemielić papiery. Nie tylko w Łomży.

W Bielsku-Białej powstało tak dużo galerii w tak dziwnych okolicznościach przyrody, że praktycznie CBA, żeby nie generować kosztów może otworzyć filię w tym mieście. Tyle będą mieli roboty. Spróbujemy zainteresować tematem to biuro. Przecież retail ma się na razie dobrze i jest bezkarny. „Jest fajnie, jest super”… w całym kraju…

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej nie masz gwarancji, że będzie kiedykolwiek otwarta. Warto zaznaczyć w umowie stosowną karę dla inwestora w takim przypadku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *