Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wymuszenia-poradnik najemcy

Każdy najemca ma ...

Każdy najemca ma obowiązek ubezpieczyć lokal. To standardowa polisa OC. W moim przypadku ubezpieczenie wymagane przez galerie miało opiewać na milion złotych. I opiewało. Kolejnym obowiązkiem najemcy jest dostarczanie po upływie roku kolejnej polisty na następny rok. Przypadek który teraz opiszę ustami najemcy- jest kwintesencją systemu retail.

 

-Mamy lokal ubezpieczony od 2011 roku. Zapomnieliśmy jednak przedłożyć polisę zarządowi galerii. Czas leciał, ubezpieczenie przedłużaliśmy, nikt się nie upominał. Tymczasem w tym roku chcemy już zakończyć współpracę z galerią handlową. I „za karę” dostaliśmy notę obciążeniową na 750.000 złotych, bo nie dostarczaliśmy do biura galerii dokumentu czyli polisy.

Przez te cztery lata galeria nie poniosła żadnej szkody. Podczas „negocjacji” usłyszałam, że galeria wycofa tę notę obciążeniową jeśli przedłużymy umowę…Szukają wszelkich sposobów, żeby zmusić nas do pozostania. W ich obowiązku jest wezwanie najemcy do przedstawienia tej polisy. Nie zrobili tego. To wynajmujący rządzi i stosuje taktykę, że się wystraszymy. Nie wiem jak to się skończy-mówi szefowa prężnej sieci usług podczas lutowego seminarium w Warszawie.

To niejednostkowy przypadek próby wułudzenia pieniędzy. System retail jest na tym oparty.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj, że najmniejsze, nie mające znaczenia niedociągnięcie może skończyć się horrendalną notą obciążeniową i próbą wymuszenia pieniędzy lub przedłużenia umowy w formie szantażu.

I nie ma tutaj znaczenia, że najemca nie jest zadłużony i dawał zarobić galerii w minionym-w tym przypadku- okresie 10 lat.

P.S. Dziękuję Wam serdecznie za smsy w ramach konkursu!

Przeliczeni debiutancko w tej edycji trafili do 3 dziesiątki spośród ponad 300 blogów. Biorąc pod uwagę “wiek” bloga to można powiedzieć, że znalazł się w 10% najlepszych zdaniem głosujących smsowo blogów w kategorii “Życie i społeczeństwo”. Fajnie, że w ten sposób wsparliśmy Fundację Dzieci Niczyje)

Fajnie też, że prezentacyjne egzemplarze książki pt. “Przeliczeni-tajemnice galerii handlowych” trafią do polskich redakcji prasowych po 27 lutego.

Podpisałem umowę z poważnym wydawnictwem i jak sądzę ten debiut też będzie ciekawym doświadczeniem tym bardziej, że już mam zamówienia na ok. pół tysiąca egzemplarzy z różnych części kraju. Raz jeszcze serdeczne dzięki i pozdrawiam życzliwych)))!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *