Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

150zł-poradnik najemcy

Ten dokument ...

Ten dokument otrzymałem od pracowników Galerii Sfera w Bielsku-Białej.


150 złotych za samochód za miejsce parkingowe. Czyli Sfera albo robi bokami, albo dorabia do czynszów. Sfera jest największą galerią handlową w Bielsku-Białej. Najemcy zatrudniają największą grupę ludzi. Podkreślam. Najemcy. Pracownicy zatrudniani albo na śmieciówkach, albo najniższych etatach.

150 złotych to dla nich dużo. Tym bardziej, że w okolicy nie ma parkingów. Koszt w „mieście” to dwa złote za godzinę razy 12 godzin pracy daje 24 złote dziennie. Nie wielu stać na parking w „mieście” choć w zestawieniu ze 150 złotymi wydaje się to retailowa „promocja”, żeby nie powiedzieć pańska łaska. A ta ma to do siebie, że na pstrym koniu jeździ z reguły do czasu.

Współwłaściciel działki, na której postawiono dwójkę (Sferę II) opowiada:

-Chcieliśmy tam my zbudować parking, bo brakuje ich w mieście, ale stary tak chodził i deptał, żebyśmy odsprzedali działkę inwestorowi, że w końcu odpuściliśmy. Wiesz…zależało mu na tym…a my tu żyjemy, zarabiamy…-opowiada dziś współwłaściciel jednej z firm ochroniarskich w Bielsku-Białej.

Stary tak chodził… że wydeptał Sferę II. Kim jest ów „stary”? To retailnent miasta. Zabiegał o budowę galerii osobiście, wg siebie najbardziej kompetentny w mieście. To ciekawe z punktu widzenia interesu miasta. Parkingów nie ma. Samochody się tłoczą, gdzie się da.

-Rozmawiałem z tym gościem z agencji ochrony. On chyba Ci tego nie potwierdzi. Ten temat zupełnie pojawił się przypadkowo, bo rozmawialiśmy o perspektywach miasta i nagle nawiązał do tego jak chodził za tą działką-mówi jeden z niezwiązanych z tematem, ale dobrze zorientowanych mieszkańców.

Postuluję powołanie w prokuraturze specjalnej komórki ds. retailu-podobnie jak to zrobiono w policji „Z archiwum X”. Czyli najlepsi kryminalni dochodzą do rozwiązania zagadek sprzed lat. Najczęściej ich sukcesy związane są z zabójstwami.

W przypadku prokuratury mogłoby to być „przeżyjmy to jeszcze raz”. W duecie z CBA mogłoby to przynieść jakieś rezultaty, gdyby tylko chcieć.

Tym bardziej, że dziś agent Tomek ogłosił odejście z polityki, bo będzie zajmował się rodziną. Z moich informacji wynika tymczasem, że CBA zajmuje się galerią Warmińską.

Dziś wystosowaliśmy zapytanie w sprawie wynajmu lokalu przez Urząd Miasta w Olsztynie w Galerii Warmińskiej.

Czy znów kolejne podejrzenie „czegoś” pójdzie ad acta? Czy doczekamy się spektakularnych sukcesów tej służby? Czy będziemy wspominać Sawicką i Tomka w logo CBA w nieskończoność?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=oS0yVQu8Wz8&w=425&h=350]

Tymczasem w Bielsku Białej pracownicy kombinują jak mogą, żeby zaoszczędzić. Ile Sfera dorabia na pracowniczych parkingach? Trudno powiedzieć. -Jest to wkurzające, że nie dość, że mało zarabiamy to jeszcze nas kroją na parkingach-mówią pracownicy najemców z tej galerii handlowej.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej zadbaj o pracowników i dowiedz się gdzie i za ile mają parkować auta. Na dopłatę do samochodów nie będzie Cię raczej stać.

P.S. Wioletta Wąsiewska występująca w filmie nie jest już w galerii handlowej-kara-milion osiemset tysięcy. Drugi najemca-kara pół miliona złotych. W tej galerii należącej do właściciela CCC wszedł nowy brand Czynsz Czyni Cuda.

Jakiś czas temu internauta do mnie napisał

“Piszesz na blogu, że należy nagrywać. Ten film mimo, że nie jest mojego autorstwa w sposób dobitny pokazuje kondycje obiektu i traffic. To może być kolejny argument na to, że zarząd i dyrekcja się mylą. Listopad (najdalej 3 tygodnie przed Mikołajem), godz późnopopołudniowe – to wtedy target galerii idzie na łowy. Zwierzyna jest, las też, tylko myśliwych jakoś nie widać.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=snrBhKKoL9Y&w=425&h=350]


Film opublikowany 5 grudnia. Zrobiony zapewne między 10-15 listopada. Wtedy to zaraz po Dniu Wszystkich Świętych galerie przystrajają się na Święta. Jest ciemno na zewnątrz, to znaczy, że nakręcono go między godz 16 – 21. Ruch samochodowy umiarkowany, więc stawiam na godz 18.30 – 19.30. Widać wyraźnie dzikie hordy zakupowiczów”.

Jako, że powiedzmy frekwencja mogła nagle skoczyć jak słynne PIKi to zobaczcie jak dziś o 11.30 wyglądała “frekwencja”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *