Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Przestępcy-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Zorganizowane grupy przestępcze w Polsce wymyśliły sposób na oszustwa czyli fałszują mapy. Przed podpisaniem umowy. Mechanizm działa w całym kraju na podobnej zasadzie od wielu lat. Czyli pokazują Ci mapki z fikcyjnymi najemcami, których po podpisaniu umowy-nie ma.

Z moich informacji wynika, że czworo potencjalnych przedsiębiorców nie podpisze gotowej przestępczej umowy w Stalowej Woli. Dowód? 

 Oto mail od przedsiębiorcy ze Stalowej Woli.

„O tym, że mapki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością przekonałem się wczoraj podczas rozmowy z przedsiębiorcą z branży odzieżowej, u którego tradycyjnie kupuję spodnie. Okazało się w trakcie rozmowy, że chociaż nie podpisał on umowy – to jego marka jest na mapce.

Okazało się, że galeria w trakcie negocjacji z Nim zeszła do ceny 37 euro za metr. Na szczęście jeszcze nie podpisali umowy – trafili na Pana bloga i to im dało do zastanowienia. Dyrektor od wynajmu ma do nich dzwonić w najbliższych dniach – mają mu na moją prośbę przekazać telefon do mnie i przedstawić mnie jako zainteresowanego wynajmem – zobaczymy co z tego wyniknie”.

Jeśli komuś brakuje jeszcze dowodów i faktów to rzecz jasna może podpisać umowę. Ale gratuluję decyzji przedsiębiorcom ze Stalowej Woli. I nie żałujcie potencjalnych „zysków”. Nigdy byście ich nie uzyskali. Działajcie jak do tej pory. Wiem, że obroty lecą na łeb na szyję. Wiem, że ludzie mają coraz mniej pieniędzy, wiem, że jest ta chęć biznesowego podejścia, gdzie wierzysz „że dasz radę” bo myślisz „co? Ja nie dam rady?”

Niech się sieciówki otworzą, a Wy dajcie sobie spokój. Ten blog zawiera część wiedzy. Nie jestem w stanie wrzucić wszystkiego. Nie wszyscy chcą mówić otwarcie, więc połowę z tego muszę trzymać dla siebie. Mam nadzieję, że sukcesywnie to tabu złamiemy do końca. Dzięki nie mnie-dzięki Wam.

P.S. Tarnovia w Tarnowie dziś żebrze o 5,12 euro za metr. Zniszczyli masę ludzi. Dziś żebrzą o każdy grosz, a masa Polaków po prostu uciekła z Polski. Wielu byłych najemców, pracowników, mądrych fajnych ludzi. Zostało bagno retailu. Szkoda. Niemniej jednak-jeszcze ktoś został. Dlatego warto. Zorganizowane grupy przestępcze muszą się przeorganizować, bo “koncept” nie wytrzymał próby czasu. Panowie “w białych kołnierzykach” myśleli, że wszyscy w tym kraju boją się wszystkich i – się pomylili.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *