Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Nadzór-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Galeria Katowicka to nowy projekt budowlany. Niestety względnie fajny tylko z zewnątrz. Jak zajrzysz od spodu to może być problem. W Poznań City Center zawalił się „tylko” dach. Na szczęście nie spadł Klientom na głowy.

Postanowiłem wcielić się w dostawcę butów, aby sprawdzić czy faktycznie od wewnątrz jest tak samo kolorowo jak z zewnątrz. Najpierw wnoszę kartony z butami.

Galeria Katowicka od kuchni wygląda tak.

Korytarze. Labirynt.

Dużo przestrzeni.

Wszędzie oko kamery monitorujące od trzewi.

Zaglądam w każdą dziurę. Pozostałości.

Resztki materiałów budowlanych. Wokół pełno pudeł. Pojemników z nieznaną cieczą.

Spoglądam na sufit.

Już się sypie. Od dołu. Miejsce które odwiedzam jest pilnie strzeżone. Niedostępne. Czyżby nikt tej dziury nie widział? Nie jestem budowlańcem (modnie nazywanym deweloperem), ale wydaje się, że ta dziura się sukcesywnie powiększa…Prewencyjnie przestrzegam przed niespodziankami, żeby nie było, że nikt nic nie wiedział, nie widział.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej użyj niekonwencjonalnych sposobów, aby sprawdzić-jak galeria wygląda od trzewi. W Poznaniu nikt niczego nie sprawdzał. Inspektor Nadzoru Budowlanego niczego nie stwierdził i najprawdopodobniej „na oko” odebrał budynek. Cenę za to zapłacili Klienci i najemcy.

W Katowicach na razie jeszcze budynek nie trzeszczy, ale jak widać część podziemnego sufitu-powoli się sypie. Publikuję te zdjęcia ku przestrodze Klientów, pracowników i najemców. Tym bardziej, że galerię nawiedziły insekty, gdzieś w okolicach spożywki. Ochroniarze próbują ustalić gdzie jest gniazdo i zaglądają od boksu do boksu poszukując intruzów. Akcja dzieje się na poziomie, gdzie nastąpi wkrótce otwarcie pierwszego w Katowicach TK Maxxa.


P.S. Korzystam też z sugestii eksperta z firmy Colliers International zajmującej się m.in. retailem. Ów ekspert podczas seminarium w Warszawie doradzał, aby przed podpisaniem umowy na własną rękę wszystko sprawdzać w niekonwencjonalny sposób.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *