Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Miodzio-poradnik najemcy

<p style="text-align: ...

Takie dostałem zapytanie.

 „Rozmawiałam z Panem parę dni temu przez tel.

Mam sklep w Galerii. Napisałam do Zarządu podanie, z prośba o obniżkę czynszu – piszę je co 6 m-cy. Nie dostałam zgody, bo…. ale dostałam podwyżkę wynikająca ze wskaźników ekonomicznych:

Wskaźniki inflacji za 2014 rok: GUS 0,0%, GUS HICP12 0,1%; EUR MUICP 0,4%; EUR EICP 0,6 – mam zamiar w weekend pisać odwołane od decyzji i poszperać co to za wskaźniki – bo z tego co podaje GUS to mamy deflację od ok. 6 m-cy będę wdzięczna za pomoc i jakieś inf. o tych wskaźnikach i w jaki sposób dane na podstawie, których są liczone mogą wpływać na wzrost czynszu????”

Oto moja odpowiedź.

Wkłada pani palec do słoika z miodem-tak do połowy. A potem pani go oblizuje. Słodki? Spadziowy z Hrubieszowa np. gdzie wywozi się ule, aby pszczoły tam pomieszkały, po to, aby miód był zdrowszy, lepszy, ekologiczny.

Przekładając to porównanie na wskaźniki. To taki słój bezdennej bezwiedzy.

Dla przykładu odwołam się do opinii profesora Janusza Hellera z Olsztyna, który twierdzi, że w Olsztynie jest jeszcze miejsce na drugą galerię handlową. Na końcu swoich mądrości, ów ekonomista zastrzega, „że oczywiście wszystko zweryfikuje podaż i popyt”. To taki bon mot, bo profesor nie ma pojęcia o czym mówi. Zaprzecza sam sobie.

Też mogę powiedzieć, że w Warszawie na Wilanowie powinna powstać czterokondygnacyjna galeria, bo jest na nią miejsce (są takie pomysły). Problem w tym, że dla inwestora ma to sens, ale nie dla najemców i tych którzy na tym nowym osiedlu pootwierali restauracje, kawiarnie, miejsca spotkań.

Wracając do profesora-skarpetki, które zakłada są zakupione z pieniędzy uczelni, a nie sprzedawanych przez ekonomistę w butiku galerii handlowej. Na tym to polega.

Udziela wywiadu gazecie Wyborczej nie wiedząc o czym mówi. Ale mówi. Dzieli się swoją wiedzą.

Na szczęście profesor profesorowi nie równy.

Pani profesor Barbara Borunia z Poznania wie o czym mówi, a przede wszystkim czytając wciąż się dokształca. Jej zdaniem z czasem galerie pójdą pod klucz-do zamknięcia, powstaje tylko pytanie kiedy.

Wracając do słoika i odpowiedzi na pytanie.

Te dane są wyssane z palca. Są zakłamane. Skąd o tym wiem?

Z lektury prasy zagranicznej i wysokości czynszów poza granicami kraju. Poza tym dane ośrodków badawczych mogę przyrównać do ostatnich wyników wyborów samorządowych i żonglerki „sondażami”.

6,5 miliona Polaków jest zagrożonych ubóstwem. Średnia klasa praktycznie przestaje istnieć. Mamy do czynienia z kolejną falą wyjazdów z Polski. Prasa na ten temat pisze.

Rzeczpospolita, Puls Biznesu, Prawna, Wyborcza. Mam na myśli materiały prasowe, a nie PR artykuły, które mają formułę proletariackich manifestów.

Najemcy w wielu miastach dostali „podwyżki” w oparciu o wskaźniki ekonomiczne-własne, na własny użytek. Problem w tym, że pani odwołanie nie wiele zmieni.

Proszę gromadzić środki na wyjście z galerii nie płacąc czynszu. Proszę płacić tyle ile uzna pani za stosowne tak, aby mieć środki na prawników i wyjście. Potem pani powiem gdzie ogłosić upadłość- w którym kraju UE. Tam trwa to po pierwsze:

-szybko,

-w oparciu o ucywilizowane, proste prawo,

-dokumenty są respektowane w Polsce.

Rozmawiałem z prezesem kancelarii prawnej, która pomaga w ten sposób Polakom. Poprosił, abym nie ujawniał szczegółów na blogu. Wprawdzie wszystko jest zgodne z prawem, ale znajdą się eksperci, którzy szybciutko ukrócą „proceder”. Dlatego w rozmowach indywidualnych powiem co i gdzie.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej wiedz, że przedkładane są fałszywe informacje dotyczące „ekonomii”, grubości portfela i proponowane czynsze nie wynikają z realiów opartych o cokolwiek co miałoby mieć wspólnego z „ekonomią”.

Przypomnę, że krakowska Plaza kasuje 3 euro z metra, a Tarnovia proponuje 5,12. Jakoś o wskaźnikach ani słowa i podwyżkach. Czyli? Ściema. I tyle.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *