Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Jak puzzle-poradnik najemcy

<p style="margin-bottom:...

Jesteśmy w trakcie realizacji filmu dokumentalnego.

Odwiedzamy galerie handlowe, najemców, byłych najemców, menegerów, ochroniarzy… Dokument-podobnie jak Express Reporterów rodzi się w bólach paniki i strachu, zastraszenia i jednocześnie determinacji tych, którzy w nim występują.

Realizujemy film też w prywatnych domach, miejscach gdzie retail nie sięga.

W jednym z mieszkań wpadła mi w oko wykładzina, a na niej rozrzucone puzzle.

Tak wygląda dziś cudowny świat retailu. Układanka się posypała i nie da się już jej poskładać. Jeśli ktoś spróbuje ją zanegować niestety narazi się nie tylko na śmieszność, ale i błazenadę. Wciąż czekam, aż retail się przebudzi, ale jakoś te niezwyciężone galerie z asami polskiej adwokatury czy tymi fenomenalnymi prawnikami siedzą jak myszy pod miotłą. Czy Was to nie dziwi i nie zastanawia? Gdzież oni są? Ci niezwyciężeni geniusze? Śmiać mi się chce i jednocześnie płakać.

Retailowa mitologia doczekała się swojego początku końca, tym bardziej, że do prokuratury w Grudziądzu wpłynęło pierwsze w historii doniesienie autorstwa tamtejszych przedsiebiorców pod logiem Stowarzyszenia. W przygotowaniu są następne plus prośba do Prokuratora Generalnego, aby te postępowania otoczył w sposób szczególny swoim nadzorem. Prawnicy retailowi wreszcie będą mogli błysnąc toporem inteligencji i pokazać swoją wszechwiedzę i wszechmoc, a nie tylko straszyć i szantażować ludzi.

Pozwalam sobie na tę swoistą frywolność tym bardziej, że jedna z opisanych na blogu galerii….chce wypłacić najemcom zadośćuczynienie za wprowadzenie w błąd i odstąpić od kar… galeria jednak oczekuje usunięcia wpisu z bloga. Co to oznacza? Najemcy nie mogli się od miesięcy doprosić spotkania, a tu nagle taka szczodrość….pod warunkiem, że zniknie ten wpis… Nie sądziłem, że retail czyta cokolwiek.

Przecież wszystko wiedzą najlepiej i są geniuszami-od każdego biznesu i znają się świetnie na rodzajach żarówek do wymiany czy płytek lub asortymentu. Eksperci od wymiany witryn wcześniej przez nich samych zaakceptowanych.

Jaka jest moja odpowiedź? Usuniemy wpis, jeśli dostaniemy pismo w tej sprawie od zarządu galerii handlowej, bo nie jesteśmy na telefon. I jeśli ktoś sobie wyobraża, że będziemy usuwać cokolwiek na życzenie, to przykro mi, ale nie jest i nie będzie to możliwe. Z prostego powodu. Powstałoby pytanie ile wziąłem kasy za usunięcie wpisu i dlaczego zniknął.

Jeśli rzeczywiście dostaniemy pismo, że ta poznańska galeria idzie na rękę najemcom to zamykamy temat i napiszę o tym, bo takie zachowania-przyznanie się do błędu czy chęć polubownego załatwienia sprawy jest godne dialogu, którego wcześniej nie było. Nikt się nie będzie upierał i jestem otwarty na takie rozwiązanie.

Jeśli retail chce jeszcze cokolwiek w Polsce robić to, albo zmieni zasady, albo nie wykluczam bardziej radykalnych działań. Historycznie rzecz biorąc Polacy cechują się ogromną cierpliwością i wiele potrafią znieść i długo się bać, ale z reguły, do czasu.

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej weź pod uwagę, że jeśli zostałeś wprowadzony w błąd, to po jej podpisaniu możesz liczyć na wsparcie, nie tylko prokuratury.Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *