Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

“Jak suka” – poradnik najemcy

Tydzień temu do ...

Tydzień temu do galerii Gemini Jasna Park w Tarnowie wjechał motocyklista.

Grafika jak się domyślam jest satyrą na Rafała Sonika-właściciela galerii handlowej. Kładowca z rajdu Dakar.

Motocyklista wjechał, przejechał i wyjechał. Zarząd galerii-wg informacji medialnych- wcielił się w funkcjonariuszy policji.

Fakt został zgłoszony przez dyrekcję policji w poniedziałek, bo galeria zbierała dokumentację. Na czym polegało to śledztwo-tego nie wiadomo. Wiadomo, że przy okazji „rzecznik” prasowy podaje do publicznej wiadomości niedorzeczne wiadomości dotyczące ilości Klientów miesięcznie czyli 600 tysięcy. Kłamstwo. Sprawdziłem. Liczyliśmy ludzi ręcznie.

Niedorzeczne informacje rzecznika poszły w eter jako usprawiedliwienie bierności, bo skoro tak dużo ludzi przyjeżdża do Gemini to w takim razie „dokumentacja” była żmudna, trudna, skomplikowana i tajemnicza.

O tyle trudno mi o tym pisać, bo miałem okazję poznać panią rzecznik czyli specjalistkę od PR i najzwyczajniej nic do niej nie mam. Pracuje. A to, że wprowadza w błąd to niestety standard. Dotarłem do kompromitujących zdjęć dotyczących właśnie tej frekwencji, właśnie w Gemini Jasna Park. Pani „rzecznik” nie ma z nimi nic wspólnego, ale niestety ten wątek znajdzie się w filmie dokumentalnym.

Zarząd chciał wyciszyć sprawę, zamieść pod dywan  i –  niestety – się przeliczył. Nie popieram jazdy bez trzymanki w ten sposób po galerii handlowej, ale prostuję informację jakoby do Gemini Jasna Park przyjeżdżało tak wielu ludzi. Przestrzegam.

A swoją drogą podczas realizacji filmu dokumentalnego w Gemini Park w Bielsku Białej doszło wczoraj do nie potrzebnej-nerwowej sytuacji.

Otóż nie wiedzieć dlaczego jeden z ochroniarzy próbował „zatrzymać” realizatora i „odprowadzić” go w bezpieczne miejsce.

 

Doszło do awantury i niestety zmuszeni byliśmy to zarejestrować. Ochrona chciała wezwać policję, ale się wycofali-też nie wiemy dlaczego. Szef zmiany to spokojny człowiek i doszliśmy do porozumienia. Na pytanie dlaczego są tak nerwowi odpowiedział, że muszą sprawdzać, kto, co i na czyje zlecenie filmuje, bo może być zagrożenie terrorystyczne. Uspokoiliśmy, że nikt nie zamierza Gemini Parku wysadzić w powietrze i zdjęcia częściowo zostały wykasowane dla świętego spokoju obu stron.

Podczas realizacji filmu dotarliśmy do wyrzuconej z pracy asystentki jednego z zarządów dużej galerii handlowej w Katowicach.  Poznajemy powoli również i drugą stronę.

-Masz być dla nich suką!-szły polecenia z “góry”.

-Nie potrafiłam…nie potrafiłam tak traktować ludzi…i dlatego mi podziękowali… z dnia na dzień… Nakręcali się nawzajem na tzw. „mitingach”…ludzi traktuje się jak śmieci. Tych dużych, jak panów. Ci duzi płacą tylko od obrotu. Chodzi o to, żeby ściągać jak najwięcej z małych. Dostawaliśmy też prezenty. Odzież, jedzenie, gifty. Pełno tego było…

Rozmowa zarejestrowana na kamerach jest bulwersująca. Jako, że materiałów jest coraz więcej, to sukcesywnie  informacje będę przekazywał na blogu. Film dokumentalny dołączymy do książki na płycie i penach.

Publikacja uzyskała patronat medialny Grupy Onet i Gazety Prawnej.

wniosek: przed podpsaniem umowy w galerii handlowej wiedz, że przed podpisaniem umowy traktują Cię jak człowieka.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *