Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

 „Piszę do Państwa ponieważ mój tata po ponad 20 latach prowadzonej działalności od 2,5 roku został “zmuszony” przez franczyzodawcę do przejścia do galerii.

Był to warunek konieczny do dalszej współpracy. Niestety wszystko wskazuje na to że firma jest w stanie likwidacji i nie podpisuje już żadnych umów franczyzy a mój tata wraz ze wspólnikami został z umową na kolejne 2,5 roku + kary za nieczynny sklep.

Proszę o informację i wskazówki co powinniśmy zrobić. Dodam jeszcze, że oczywiście w naszym mieście (350 tys. mieszkańców)jest przynajmniej 5 CH, ostanie otworzone w zeszłym tygodniu.

Jesteśmy rozgoryczeni sytuacją, bo po 20 latach uczciwej działalności tata musi sprzedać dom aby spłacić długi. Oczywiście firma z którą była podpisana umowa oraz przedstawiciele CH nie chcą rozmawiać.

Proszę o wskazówki co mamy dalej robić bo tata z każdym dniem odpłaca to swoimi nerwami i zdrowiem”.

Dziękuję za list. Sprawa dotyczy marki SONY. Firma kilka miesięcy temu opuściła dotychczasową siedzibę w Warszawie.

Jeden ze wspólników byłego już franczyzobiorcy trafił do szpitala. Zagrożenie dla zdrowia i życia może być podstawą do zerwania tej umowy.

Jest wielu „partnerów” różnych marek, którym podano, że galerie są jedynym miejscem do prowadzenia działalności. W momencie kłopotów firmy „partner” zostaje na lodzie z umową z galerią i nie ma na to wpływu. W tym przypadku przedsiębiorcy nie mają papieru na to, że franczyzobiorca postawił warunek „albo galeria, albo nic”. Wszystkie rozmowy odbyły się na gębę. Nie ma na to kwitu.

 

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej pamiętaj o tym, że jeśli nie masz niczego na piśmie może być trudno uzyskać cokolwiek.

Franczyzodawcy nie interesuje co dzieje się z przedsiębiorcą nawet po wielu latach współpracy. Warto pamiętać o zabezpieczeniu się na piśmie przed taką niespodzianką.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *