Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Wyśmiali-poradnik najemcy

Marzenia podobno się ...

Marzenia podobno się spełniają. Jak jednak wiadomo. Rzadko. Nie powiem żeby moim marzeniem i jakimś szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs na nowego szefa ZUS-u, ale nie ukrywam, że kandydatura 31 letniej pani doktor Katarzyny Kalaty tym razem wzbudziła moje zainteresowanie w sposób szczególny.

Po pierwsze w wieku 18 lat sprzedawała staniki w Galerii Wileńskiej w Warszawie.

Po drugie napisała doktorat w którym odważnie punktuje to co należy zmienić w zarządzaniu ZUS-em, aby system uzdrowić.

Po trzecie prowadzi firmę, a to już dużo biorąc pod uwagę realia.

Po czwarte jako jedyna-przeszła testy.

 

I komisja dziś panią Kalatę-wyśmiała. Informują o tym wszystkie media.

http://natemat.pl/139613,nie-bedzie-31-letniej-prezes-zus-o-nominacji-zdecyduja-politycy

Od 2007 roku składki skoczyły o sto procent. Każdy pracownik chciałby, aby były płacone, a nie „realizowane na śmieciowej zasadzie”. Z każdej strony słychać, że trzeba coś zmienić, bo system tego nie wytrzyma. I dziś komisja uznała, że pani Kalata – się nie nadaje.

Jak rozumiem, czas na zmiany jeszcze przyjdzie i jak rozumiem przyjdzie polityczny „ ekspert”. Bo Kalata jest apolityczna. Jakiś czas temu, a był to rok bodaj 2011 na siłowni spotkałem dyrektora technicznego Zakładu Udupień Społecznych z uposażeniem kilkunastu tysięcy miesięcznie brutto.

-Płaćcie wyższe składki, będziecie mieć wyższą emeryturę- usłyszałem.

Jako, że jesteśmy na „ty” odpowiedziałem mu że nie rozumie rynku, że miesiąc do miesiąca nie będzie równy, że są wahania i że on niestety – jest beneficjentem. Zamilkł. I poczerwieniał-jak burak.

Jak sądzę grzeje się w cieple dzisiejszego słońca nie zastanawiając się nad ostatnim filmem promocyjnym, który ZUS sobie zafundował za 250.000 złotych. Jego myślenie sprowadza się do „tu” i „teraz”. I nie ma pojęcia, że profesjonalny film można zrealizować 10x taniej-nie mniej profesjonalnie. Dodam, że w Warszawie z ludźmi którzy pracują dla TVN, TVP czy Polsatu.

Szkoda, że takie osobowości jak Kalata nie mają racji bytu. I szkoda, że decydenci nie rozumieją, że jeśli nie nastąpią zmiany, konkretne, rzeczowe i ostre  to za kilka lat skromne emerytury czy renty będą cięte. Wiadomo to nie od dziś.

Podobnie jak nie wiadomo było -a od „dziś” wiadomo- że także ZUS doją galerie handlowe poprzez wyniszczanie przedsiębiorczości. Kobieta która pracowała w galerii wie coś o tym. Więcej niż szacowna „komisja” z szacownymi „ekspertami”. Żenada.

Aby jednak nie było tak przygnębiająco to pozdrawiam serdecznie tych którzy zakupili książkę i filmy.  Niech idzie. Do ludzi. Jak coś zarobię to i ZUS na tym skorzysta, bo wciąż nękają mnie komornicy z Wołomina , których próbuję ogarniać.  Pozdrawiam tymczasem. I podaj dalej. Dziękuję za mema.

 

wniosek: przed podpisaniem umowy w galerii handlowej z reguły nie masz problemów z odprowadzaniem składek ZUS, po jej podpisaniu najczęściej ten ostatni-nie dostaje nic.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *