Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Jak ludzie-poradnik najemcy

<span ...

Jak wiecie od jakiegoś czasu-przy udziale tych, którzy milczeć już nie będą- pracuję nad meduzą. Czyli franczyzą . I ucieszyłem się, bo firma nc+ traktuje ludzi jak ludzi. Mam na myśli partnerów, którzy sprzedają usługi.

 

Czyli nie dość, że nie ma mowy o karach, to firma w przypadku odpowiednich obrotów dopłaca do  np. pięciotysięcznego czynszu wyspy nawet do 75 procent. Mało tego. Nc+ informuje partnerów o tym, że nie ma mowy o karach jeśli nc+ rozwiąże z tym kimś umowę. Czyli jest paragraf, że jeśli nc+ rezygnuje ze współpracy to partner z „automatu” wychodzi z galerii handlowej bez kar.

Znam przypadki, coraz więcej „znanych marek”, które zabierając logo czyli prawo do używania go,  nie interesują się tym co się dzieje z partnerem i ten ostatni zostaje z umową z galerią.

Na razie jednak  jako, że rzecz dotyczy poważnych i „uznanych”  firm ich nazwy zostawię dla siebie.

Niemniej jednak w kolejnej publikacji  książkowej „nie ma przeproś” i nie jedna „uznana marka” zostanie uznana za wartą opisania. Sugeruję daleko idącą uwagę przed współpracą z firmami odzieżowymi i handlującymi najogólniej odzieżą sportową.

Na dziś gratuluję firmie nc+, że rozumie na czym polega partnerstwo w biznesie i rozumie, że nie należy obcinać gałęzi na której się siedzi, bo jak wiadomo każdy kij ma dwa końce i każdy dzban swoje ucho.

Spółka nc+ jest godnym polecenia partnerem choć nie uniknęła potknięcia z kolei w relacji z klientem „detalicznym”.

„Postępowanie przeciwko spółce UOKiK wszczął w listopadzie 2013 roku. Zarzuty dotyczyły jednostronnej zmiany warunków umów zawartych z abonentami na czas określony.

Na początku stycznia 2012 r. operator, powołując się na stosowany przez siebie regulamin, poinformował klientów o planowanej od marca podwyżce opłaty abonamentowej za dostęp do kanałów telewizji satelitarnej. W przypadku braku akceptacji nowych warunków przez konsumenta umowa miała zostać zakończona.

Postępowanie Urzędu wykazało, że spółka mogła naruszyć zasadę dotrzymywania umów przez wprowadzenie jednostronnej zmiany do kontraktu zawartego na czas oznaczony. Zdaniem UOKiK konsument, który zawiera taką umowę, ma prawo oczekiwać, że ustalone warunki będą obowiązywać do zakończenia okresu, na jaki kontrakt został zawarty.

Urząd stwierdził, że zachowanie spółki narażało konsumentów na niewygodę i straty związane z ponoszeniem nieprzewidzianych opłat, zmianą usługodawcy, kosztami zakupu i instalacji sprzętu oraz opłatami aktywacyjnymi”.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uokik-operator-platformy-nc-podwyzszyl-oplaty-abonamentowe-w-sposob-niezgodny-z-prawem

Czyli wydaje się, że spółka tym razem potraktowała małego klienta jak duży gracz (galeria, centrum) traktujący małego przedsiębiorcę z „buta”. Co ciekawe tutaj UOKiK widzi problem, a w galeriach nie chce zobaczyć. Bo odpowiedzi UOKiKu na sygnały przedsiębiorców z rynku są tak absurdalne, że nie dziś czas i miejsce na to, aby się rozpisywać.

Tym bardziej, że tracę cierpliwość i nie chcę napisać więcej niż wypada. Co mnie wkurzyło?

Po czterech miesiącach i 10 dniach od dnia kiedy został znaleziony martwy mój ojciec we własnym zakrwawionym mieszkaniu dziś dostałem klucze od funkcjonariusza policji. Sprawę bada tyska prokuratura i policja. I uwierzcie mi, że zaczynam tracić cierpliwość.

I jak ją stracę to opublikuję wszystkie te materiały na blogu. Nie mogę dziś tego zrobić, bo „śledztwo” trwa. Na razie jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że wg klasyka z tzw. „taśm prawdy” ze słynnego dziennikarskiego „śledztwa” to jedynie „h…, dupa i kamieni kupa” ma cokolwiek wspólnego z tzw. „prawdą”.

I jeszcze jedno. Kto finansuje galerie handlowe w tym kraju oprócz “pralki frani?”

https://www.youtube.com/watch?v=hmfcyk1cGVA

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *