Przeliczeni.pl
Wszystko o prowadzeniu biznesu w galerii handlowej bez cenzury i ukrywania niewygodnych faktów.

Tutaj zobaczysz jak to działa "od kuchni": nadużycia, fałszowanie informacji, szantaż.
Przeliczeni.pl
Systemy franczyzowe w Polsce - czy rzeczywiście to taki złoty biznes?

Sprawdź na blogu jak wyglądają realia prowadzenia tego rodzaju działalności.
Przeliczeni.pl
Bankructwa, rozwody, bezdomność, ucieczki z kraju.

Świadectwa ludzi, których wykończył system retail.

Nad morzem i gdzie?-poradnik najemcy

<span ...

“Na wstępie chciałem powiedzieć, że od dawna czytam Pańskiego bloga “Przeliczeni” i dziękuję za szerzenie wiedzy o systemie retail. 

Chciałem wejść do rozbudowywanej galerii Ogrody w Elblągu z salonem zoologicznym (mam już jeden działający sklep w mieście), ale zrezygnowałem na etapie wstępnej oferty przedstawionej przez panią od “łapania” najemców.

Przeraziły mnie stawki za czynsz podstawowy (euro/m2), czynsz od obrotu, opłatę serwisową (pln/m2), opłatę marketingową (pln/m2), marketing otwarcia (wysokości jednego czynszu), kaucja (3 czynsze powiększone o 15%) i oczywiście okres umowy 5 lat.

Te informacje i lektura bloga pomogły mi podjąć decyzję. Zostaliśmy z jednym sklepem, jak wszędzie jest ciężko, bo konkurencja spora ale przynajmniej śpimy spokojnie.

W galerii otworzył się sklep sieci Zoo Karina ile podziałają…zobaczymy.

Wracając do głównego tematu, jako że Elbląg jest blisko Gdańska, często tu przyjeżdżamy o znajomych, dla rozrywki, na zakup. Chciałem zwrócić Pana uwagę na temat nowopowstających galerii.

W samym Gdańsku są już: Madison, Manhatan, Galeria Bałtycka, Ala Centrum i sporo innych. Ciekawą rzeczą jest nowopowstająca Galeria Metropolia (http://galeriametropolia.pl/), tuż przy Galerii Bałtyckiej.

Oczywiście na oficjalnej stronie nie znajdzie Pan informacji, że po drugiej stronie dworca jest już spora galeria. Zdjęcia też są odpowiednio wykadrowane. 

Kolejna perełka to Forum Gdańsk (dawniej Radunia) szklane monstrum ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie starego miasta. Inwestycja powstaje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na blisko 6-hektarowej działce przekazanej przez miasto. Pod galerią będą przejeżdżały pociągi osobowe, towarowe jest to główna linia kolejowa.

Co z bezpieczeństwem ludzi w galerii w przypadku np. wypadku pociągu cysterny? Watro poczytać komentarze po artykułem:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Forum-Gdansk-zamiast-Forum-Radunia-n89792.html?strona=4##tri
Kto przy zdrowych zmysłach się na to zgodził?

Jeżeli będzie Pan w Gdańsku polecam wizytę w okolicach Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu i Starego Miasta w Gdańsku.

Może znajdzie Pan chwilę na umieszczenie jakiegoś tekstu o sytuacji na rynku Trójmiejskiego retailu na swoim blogu”.

Cieszę się, że blog działa. Czyli ma to sens. Dziękuję za ten list. Komentarz do szlaku kolejowego pod galerią pozostawię bez komentarza.

Ten blog ma inteligentnych Czytelników i mój jest zbędny.

W Poznaniu runął sufit i nie ma co przewidywać. Poza tym jeśli faktycznie poniesie mnie nad morze to zajrzę do tych galerii i poszukam tych milionów ludzi. Pozdrawiam pomorskie ze Słupskiem i Grudziądzem włącznie.

 

“Mam na imię K. i niestety trafiłam na Pana bloga za późno.

Galerie w nietrafionych miejscach to największe zło, które pociąga za sobą całe rodziny. Mamy zaufanie do deweloperów i tego całego marketingu, bo przeciez oni przebadali rynek, wiedzą, że ta inwestycja się powiedzie, że przyniesie spore zyski, przcież nie budowaliby takich obiektów w miejscach nieatrakcyjnych, gdzie nie ma klientów, gdzie nie ma zapotrzebowania na takie sklepy. Jaka byłam naiwna.

 

Dzisiaj chciałabym cofnąć czas i nie podpisywać żadnych umów.

 

Kombinuję skąd tu wziąć pieniądze, mój najpilniejszy dług, który muszę spłacić do końca maja to 9000zł, nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, ale dla mnie to ogromna kwota, nasze rodzinne oszczędności po roku dokładania do sklepu to okrągłe 0. Nie mamy już nic.

 

Może zna Pan jakieś osoby, może przedsiębiorców, którzy potrzebują pomocy w papierach, nie jestem księgową, ale mogę przepisywać jakieś pisma, liczyć w excelu, cokolwiek. Szukam gdzie się da.

 

Z  początkiem czerwca ostatecznie zamykam działalność gospodarczą z długiem (kara za wyjście z galerii, to nie te 9 tys.), rozejrzę się za pracą, może uda mi się gdzieś załapać. Po tych wszystkich przejściach jestem pesymistką na maxa, takim wrakiem.

 

Najgorsze, że ucierpiała na tym moja rodzina, mąż i dzieci.

 

Trzeba się pozbierać i iść do przodu, choć to bardzo trudne.

 

Dziękuję za bloga, na pewno uchroni Pan niejedną osobę przed podjęciem najgłupszej decyzji w życiu, jaką jest podpsywanie umów na czas określony np. 5lat zamiast na czas nieokreślony z np. 2 miesięcznym wypowiedzeniem. Tu jest sedno.

 

P.S.Gdy będzie trzeba, oczywiście prześlę swoje dane. Na razie proszę nie ujawniać mojego imienia, bo sprawa się jeszcze nie zakończyła, nie chcę sobie zaszkodzić”.

 

Jeśli pani nie prześle danych to jak pani pomóc? Skoro nie wiem skąd pani jest?

 

Dziękuję jednak za list. Napisała pani, “że trzeba się pozbierać” i to jest sedno sprawy.

 

Nie sądzę, aby pani swoim nieujawnianiem cokolwiek zmieniła. Galerie zacierają ręce, kiedy ludzie się boją. A wg mnie należy jechać po bandzie. Po to. Aby wiedzieli, że ich czas się skończył. Definitywnie.

 

http://wnas.pl/artykuly/7628-autor-przeliczonych-rozjezdza-walcem-galerie-handlowe

 

http://ksiazki.wp.pl/gid,17461028,tytul,Galerie-pelne-przeliczonych,galeria.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *